Šetanja Helen Keler i Smotra znakovnog jezika

Autor: Administrator , 2. 7. 2016.

Hrvatski savez gluhoslijepih osoba Dodir od 27. lipnja do 4. srpnja 2016. obilježava međunarodni Tjedan Helen Keller, tjedan svjesnosti o gluhosljepoći u Zagrebu, Splitu, Varaždinu i Osijeku

U suradnji s Udrugom gluhoslijepih osoba grada Osijeka i Osječko- baranjske županije 1. srpnja 2016. godine održana su dva važna događaja: Šetnja Helen Keller i 9. smotra polaznika tečaja hrvatskog znakovnog jezika. Cilj Šetnje Helen Keller je skrenuti pozornost javnosti na probleme s kojima se danas u Hrvatskoj susreću gluhoslijepe osobe, kao što su poteškoće u komunikaciji, primanju informacija i kretanju te brojne predrasude i nerazumijevanje u javnosti. Stoga su se učenici naše škole pridružili gluhoslijepim osobama, njihovim prijateljima i volonterima u jedinstvenoj Šetnji Helen Keller u petak 1. srpnja s  početkom u 17. sati na Trgu Ante Starčevića . Nakon šetnje održala se 9. smotra polaznika Tečaja hrvatskog znakovnog jezika na kojoj su se predstavili polaznici tečaja iz Osijeka i Vinkovaca. Kao gosti iznenađenja učenici naše škole otpjevali su pjesmu na znakovnom jeziku. Uručena nam je Zahvalnica na ukazanom povjerenju i plemenitom doprinosu u stvaranju svijetlije budućnosti za osobe s gluhosljepoćom u Republici Hrvatskoj.

Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvjestile: vjeroučiteljica  Vesna Klir i prof, gl. kulture Alma Mance