Pustolovna Tvrđa - potraga za blagom

Autor: Administrator , 12. 10. 2016.

Učenici sedmih razreda su 7. 10. 2016. posjetili Tvrđu. Nastavnik iz povijesti, Hrvoje Knežević, vodio je učenike na zanimljivo i poučno putovanje kroz stoljeća ovom starom utvrdom. U Tvrđi su učenike dočekali voditelji radionice Iva Mudrinić, Sara Počuča i Hrvoje Pavić. Upoznali su učenike s kartom Tvrđe i najvažnijim objektima unutar  utvrde. Učenici su obišli Muzej Slavonije, glazbenu školu Franje Krežme, crkvu sv. Križa, Bastion i Vodena vrata. Poslušali su potom priču o zavjetnom kipu Sv. Trojstva koji je trebao čuvati grad Osijek od kuge te ponešto o izgradnji crkve Sv. Mihaela. Nakon upoznavanja Tvrđe učenici su odigrali edukativnu igru „ Potraga za blagom“. Igra je svima bila poučna i zanimljiva. Blago su učenici tražili po cijeloj velikoj Tvrđi raspodijeljeni u dvije ekipe (žuti i zeleni) pozorno prateći naputke u omotnicama i zadatke koje su dobili. Pobjednici su na kraju dobili slatkiše, ali su svi sudionici igre dobili priznanja za sudjelovanje u radionici. Učenici su na kraju bili oduševljeni ovom radionicom te su puno toga naučili. Ovaj hvalevrijedan projekt je organizirala Agencija za obnovu osječke Tvrđe i Turistička zajednica grada Osijeka pod pokroviteljstvom Grada Osijeka. Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka

« Ožujak 2024 »