Birmingham - naša prva mobilnost iz projekata Erasmus +

Autor: Administrator , 13. 11. 2016.

Od 5. do 9. studenoga 2016. boravili smo u Birminghamu, Ujedinjeno Kraljevstvo u školi Archbishop Ilsley Catholic  School. Bila je to naša prva mobilnost (putovanje) u sklopu našeg Erasmus Plus projekta „EMBRACE - European Movement to Be Responsible Active Citizens Everywhere“  (radni naslov: Zagrljaj – Europski pokret za odgovorne aktivne građane bilo gdje). Bilo je prekrasan sunčani dan te je vožnja avionom bila prilika za fotografiranje nezaboravnog pogleda kroz prozor iznad oblaka. Učitelji i učenici škole Archbishop Ilsley Catholic  School bili su izuzetno ljubazni i brižni - pravi domoćini. Upoznali su nas s gradom Birminghamom, svojom školom a vodili su nas i na izlet u London gdje nam je bio projektni zadatak vidjeti Houses of Parlaiment (parlament Ujedinjenog Kraljevstva) i prisustvovati sjednici parlamenta. Razgledali smo i London te vidjeli neke  lokacije o kojima učimo na satima engleskog jezika.  Osim domaćina iz Birminghama vrijeme smo provodili sa učiteljima i učenicima zemalja partnera u ovom projektu Španjolskom, Poljskom, Portugalom, Italijom i Finskom. Bilo je ovo neprocjenjivo iskustvo - postati dio Europske Unije i razumjeti što ona predstavlja. Upoznati učenike i učitelje iz šest zemalja EU i stvoriti veze s njima. Vidjeti svakodnevni život učenika i učitelja te  njihovih obitelji.

Ovim putem posebno zahvaljujemo našim donatorima koji su nam svojim donacijama pomogli u realizaciji ovog putovanja, ali i idućih naših putovanja: Saponia Osijek d.d., Kandit d.o.o., Belje d.d., Velpro centar Osijek, Sygma d.o.o., Školska knjiga, Merkur osiguranje i Grad Osijek. Darivanjem naših hrvatskih proizvoda učenicima i učiteljima zemalja partnera predstavili smo našu državu, našu regiju, naš grad i našu školu. Veliko hvala! smiley

Fotografije pogledajte na našoj Fb stranici.

Naša iduća mobilnost u sklopu ovog projekta je u ožujku 2017. - grad Szczecin u Poljskoj.

O našem putu u Birmingham pisali su na portalu SiBhr.