Erasmus + Frazo Paços de Ferreira, Portugal

Autor: Administrator , 13. 3. 2018.

U sklopu našeg EU projekta „Read For Fun, Fun to Read“ posjetili smo Agrupamento de Escolas de Frazão školu u Potugalu. To je škola koja se sastoji od četiri škole u  Frazão u Paços de Ferreira mjestu tridesetak kilometra udaljenom od grada Porta.  Škola ima 1200 učenika u dobi od 3 – 16 godina. Tijekom našeg posjeta obišli smo sve četiri škole. Kreativni učitelji i učenici priredili su nam prekrasne priredbe dobrodošlice u kojima su nam poželjeli dobrodošlicu. Pokazali što znaju o povijesti Portugala ali i povijesti svih zemalja sudionika u projektu (Hrvatska, Latvia, Mađarska i Turska). Osim toga pokazali su nam putem svojih likovnih radova i plakata što su naučili o našoj zemlji. Posebno nas je oduševio hrvatski kutić. Tijekom posjeta obišli smo prekrasni grad Porto a posebno nam se svidjela knjižara Livraria Lello u kojoj je poznata spisateljica J.K. Rowling našla inspiraciju za svog popularnog junaka serije romana Harryja Potera.  Krenuli smo i „putem romanike“ te vidjeli nekoliko odlično očuvanih kulturnih povijesnih spomenika iz 12. stoljeća.  Osim Porta posjetili smo i Santa Cruz te obišli memorijalnu kuću poznatog portugalskog pisca Eça De Quireósa. Iako nas je svih pet dana pratila kiša doista smo uživali u toplini i dobrodošlici naših dragih domaćina. Fotografije pogledajte na Facebook stranic škole.

« Ožujak 2024 »