Održana 4. sjednica Vijeća učenika

Autor: Administrator , 25. 3. 2018.

Četvrta sjednica Vijeća učenika osnovne škole Višnjevac održana je danas u prostorijama škole. Vijeće učenika čine svi predstavnici razrednih odjela koji se biraju na početku svake nastavne godine. Početak sjednice je vodila knjižničarka  koja je pozdravila i prozvala učenike te predložila dnevni red. Dnevni red se sastojao od ovih točaka:

1. Predstavljanje Projekta Građanin – „ Prijedlozi učenika Izbornog predmeta Građanskog odgoja i obrazovanja 8.razreda, za poboljšanje uvjeta rada u našoj školi“
  2. Aktualno

Nakon glasovanja predloženi dnevni red je jednoglasno usvojen. Potom je sjednicu nastavio voditi predsjednik Vijeća učenika Ivan Mikla (8.d) koji je pozvao Ivu Jelošek (8.d), Luku Geyera (8.d), Anu Bertok (8.d) i Ivana Paunovića (8.d) da Vijeću učenika predstave ovogodišnji Projekt Građanin, peti po redu, s kojim su se predstavili i na županijskoj razini. Druga točka dnevnog reda  je vezana uz nedavne najvažnije događaje iz naše škole, pa je predsjednik Vijeća učenika Ivan Mikla pozvao svog zamjenika Adama Gravoca (8.a) koji nas je sve još jednom podsjetio tko su naši „najosmaši“ za ovu godinu: Iva Komar (8.a), Stjepan Koturić (8.b), Vedran Vujić (8.c) i Leda Mlikotu (8.d). Također smo čuli da su likovni radovi na temu: Majka i ja - naših učenica učenica Lare Jakopović (6.b) i Sare Užanicki (6.b) nagrađeni na 7. Susretu hrvatskog dječjeg duhovnog stvaralaštva „Stjepan Kranjčić“ u Križevcima i objavljeni na izložbi i u zborniku radova. Uz to je i likovni rad - Zmaj iz Slavenske mitologije – Volos - učenice Marije Žagar (5.c) poslan na županijsku razinu. Zamjenik predsjednika je potom najavio da će u ponedjeljak, 26.3.2018., u Muzeju likovnih umjetnosti u Osijeku biti održana izložba radova učenika iz Osijeka i prigradskih naselja na temu portreta. Na izložbi ima velik broj likovnih radova naših učenika i pozivamo sve učenike, roditelje i nastavnike da posjete izložbu.  Zatim je predsjednik Vijeća učenika obavijestio sve predsjednike razreda da će danas predati ravnatelju pisanu Zamolbu o rješavanju problemu s kuhinjom. Na kraju sjednice je pitao predsjednike svih naših osmih razreda  kako napreduje izrada godišnjaka i majica za posljednji dan nastave u osnovnoj školi i poželio svima ugodne proljetne praznike. Sjednica je protekla u dinamičnom i demokratskom ozračju.  Voditelj sjednice je na kraju zahvalio svim članovima Vijeća učenika na dolasku.

Izvijestila: Maja Avdaković (8.b), zapisničarka

Fotografirala: Marina Tojčić, knjižničarka