Tjedan matematike

Autor: Administrator , 27. 3. 2014.

Cijeli tjedan od 18. - 22. ožujka u sklopu tjedna matematike predstavljali smo aktivnosti koje smo pripremali nekoliko tjedana unaprijed. Naši matematičari su se svojim radovima potrudili da što kvalitetnije obilježimo taj dan svojim postignućima. „Matematika je znanost mladih. Drugačije ne može ni biti. Bavljenje matematikom predstavlja takvu gimnastiku uma da je za nju potrebna sva gipkost i izdržljivost mladosti“ rekao je veliki matematičar Norbert Wiener. Matematičku darovitost ne treba doživljavati kao konstantu – dar koji je dan ili nije dan nekom učeniku već kao potencijal koji je u većoj ili manjoj mjeripodložan razvoju i napredovanju. Darovite matematičare možemo prepoznati po tome što: brže uče, pokazuju ustrajnost u radu, uče aktivno, kritički analiziraju svoja postignuća, motivirani su i imaju svoje mišljenje. Hvala svim učenicima koji su svojim zalaganjem i radom doprinjeli da nam taj tjedan prođe što ljepše i ugodnije.

Vaša nastavnica Blanka Lendić