Autor: Administrator , 13. 6. 2014.

Obavještavamo učenike 8.r. i njihove roditelje da je danas započela s radom internetska stranica upisi.hr pomoću koje će se učenici upisivati u srednju školu. Za početak na stranici se možete prijaviti u sustav i provjeriti svoje podatke. Budući da su učenici sudjelovali u predprijavama za upis u prosincu 2013. za prijavu u sustav će koristiti podatke (korisničko ima, lozinku, pin) koje su onda dobili. (Tko nije dobio pin u prvoj predprijavi unijet će korisničko ime, lozinku i broj mobitela te će na taj broj mobitela dobiti pin). Za sada učenici će moći pogledati svoje osobne podatke i ocjene od 5.-7.r.Ako ima kakvih pogrešaka potrebno je obratiti se razrednicima da se naprave ispravke. Način upisa u srednju školu pedagoginja je objasnila učenicima na satovima razrednika i roditeljima će na roditeljskim sastancima koji se planiraju za srijedu 28. svibnja 2014. (8.ad u 17,30 h, a 8.bc u 18,20 h). Cjelokupnu prezentacija sa sata razrednika i roditeljskih sastanaka pogledajete pod Upisi u srednju školu 2014./2015.“ Kriterije za upis u školu nalaze se u „Odluci o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. Razred srednje škole u šk. god. 2014./2015.“ Osim toga dobro je proučitiPopis škola sa područja Osijeka koji nam govori o upisnim kvotama i trajanju pojedinih programa. Svi vremenski rokovi nalaze se u Odluci o upisu učenika u 1. razred srednje škole u šk. god. 2014./2015. Ove godine učenici neće dobiti pisane brošura oko upisa u srednju školu pa cjelokupnu brošuru "Idemo u srednju" možete pogledati u digitalnom obliku.

Same prijave u pojedine programe započet će tek 26. lipnja 2014. godine. Izuzetak su prijave za razred za sportaše koje traju od 26.5-29.5. Više o upisu pogledajte na stranici Upisci hr. Mole se učenici i roditelji da dobro pročitaju sve obavijesti oko pojedinih programa koje se nude na internetskoj stranici za upise. Osobito je važno provjeriti kod koji programa su uvijet za upis liječnički pregledi. S ciljem što boljeg informiranja oko zdravstvenih kontraindikacija donosimo i Jedinstveni popis zdravstvenih kontraindikacija srednjoškolskih obrazovnih programa. Osim navedenog donosimo i Popis predmeta posebno važnih za upis, to su dva od tri predmeta koji se boduju za upis u pojedine programe.

Svi oni koji razmišljaju unaprijed mogu se informirati na stranici Postani student o uvjetima upisa za pojedine studijske programe pretraživanjem programa (kliknuti na naziv programa i dobit ćete upisne kvote, uvijete upisa i ostalo). Ako vas zanimaju planovi i programi pojedinih škola odnosno popis nastavnih predmeta koji su dio pojedinih programa pogledajte brošuru HZZZ-e  "Kamo nakon osnovne škole".

Za dodatne upute i moguće nedoumice do završetka upisnog postupka, odnosno do 10. srpnja 2014., možete se obratiti pedagoginji ili svojim razrednicima. Sve novine i nadalje redovito pratite na našoj internetskoj i Facebook stranici.