Drugo mjesto za našu Doru na državnom natječaju

Autor: Administrator , 2. 10. 2014.

U četvrtak, 25. rujna 2014. u Karlovcu je održana završna svečanost državnog natječaja za učenike osnovnih škola "Moja prva knjiga". Na deseti po redu natječaj prijavilo se 876 učenika iz 220 hrvatskih osnovnih škola.

Naša učenica Dora Klaić, (5.d) svojom slikovnicom "Zabranjeno školovanje" osvojila je 2. nagradu i posebnu nagradu, a u ukupnom poretku zauzela je 13. mjesto. Priznanje je također dobila i Dorina mentorica, učiteljica Dunja Ham, kao i Osnovna škola Višnjevac.

Moja prva knjiga je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koji se kontinuirano provodi od 2004. godine. Učenici su imali zadatak odabrati temu te samostalno oslikati i osmisliti tekst za slikovnicu, a pred žirijem je potom bio težak zadatak – od svih pristiglih radova odabrati one najbolje. Glavna nagrada je tiskanje najboljih radova, a radove su birale poznate hrvatske književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto. Na našoj Facebook stranici možete pogledati cijelu Dorinu knjigu.