Humanitarna akcija za obitelj Klasić

Autor: Administrator , 19. 12. 2014.

Ponukane nedavnim televizijskim prilozima o socijalno ugroženim obiteljima u Baranji, predsjednica Vijeća učenika škole, Lea Sudar, i njezina zamjenica, Karla Rojnić, došle su na ideju da humanitarnom akcijom pomognemo peteročlanoj obitelji Klasić. Nakon predlaganja ideje voditeljici Vijeća učenika, Mariji Klapki, koja je bila oduševljena;  ideju su iznijele i ravnatelju prof. Dani Končaru koji im je obećao potporu i svu moguću pomoć u ostvarivanju ove plemenite akcije. Ove su dvije učenice svoju ideju predložile na sjednici Vijeća učenika i ideja o pomoći obitelji počela se širiti našom školom. Humanitarne donacije prikupljale su se deset dana, a naglasak je bio na nekvarljivim prehrambenim namirnicama, odjeći, obući i školskom priboru. U akciju su bili uključeni svi razredi i njihovi učitelji, svatko je donio nešto što je smatrao da bi moglo pomoći obitelji Klasić. Bilo je divno vidjeti djecu kako ponosno donose svoje igračke, odjeću i obuću, znajući da i oni, iako mali, mogu nekome puno pomoći. Za prijevoz donacija pobrinuli su se mještani i roditelji učenika. Nadamo se da će im naše donacije uljepšati Božić, ali i olakšati naredne dane.

Izvijestila Marija Klapka, knjižničarka

O ovoj humanitarnoj akciji pisao je i Glas Slavonije.