13. festival znanosti

Autor: Administrator , 27. 4. 2015.

Festival znanosti se kontinuirano organizira od 2003. godine, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i u suradnji s British Councilom. Tema ovogodišnjeg Festivala znanosti je Sunce, a održava se od 20. do 25. travnja 2015. na više lokacija Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Na Festivalu znanosti održat će se 188 aktivnosti, od toga 70 predavanja, 63 radionice, simulacija suđenja, nekoliko predstava, debate te izložbe 42 postera. Festivalski program sadrži ukupno 188 aktivnosti – predavanja, radionice, predstave, simulacija suđenja, debate i izložbe. Kao dio programa Festivala znanosti, na Elektrotehničkom i Poljoprivrednom fakultetu u Osijeku održat će se i Dan otvorenih vrata fakulteta. Osim osječkih visokoobrazovnih ustanova, programu se pridružilo i nekoliko osnovnih i srednjih škola iz Osijeka, Valpova, Vukovara i Slavonskog Broda. Profesori, znanstvenici i studenti i ove će godine popularnim predavanjima, radionicama, izložbama i nizom drugih aktivnosti pokušati približiti znanost široj javnosti te potaknuti mlade ljude na istraživanje i stjecanje novih znanja. 23. travnja na Građevinskom fakultetu u Osijeku povodom Festivala znanosti učenici osmog i šestog razreda sudjelovali su na predavanjima i radionicama posvećenim SUNCU.

Profesori, znanstvenici i studenti  popularnim predavanjima, radionicama, izložbama i nizom drugih aktivnosti pokušali su  približiti znanost  te potaknuti mlade ljude na istraživanje i stjecanje novih znanja. U vrlo ugodnom okruženju do poslijepodnevnih sati učenici su imali priliku poslušati nekoliko predavanja vezanih uz SUNCE i njegov utjecaj na naš život na Zemlji. Zahvaljujem sim učenicima koji su sudjelovali na festivalu i svojim aktivnostima pridonijeli da ovaj događaj uveličamo i svojom prisutnošću.

Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestila Blanka Lendić, prof.