Dan škole - Od znanja do zanimanja

Autor: Administrator , 31. 5. 2015.

U petak, 29. svibnja 2015., smo obilježili naš Dan škole. Kako i dolikuje tako svečanom danu, svi su se uključili u njegovo obilježavanje. Ovogodišnji se dan škole obilježio pod nazivom „ Od znanja do zanimanja“ i predstavljao je vrhunac našeg istoimenog projekta  koji se kroz cijelu školsku godinu provodio u nastavi kroz sve predmete. Vidjeli smo svih 25 razrednih odjela, 12 odjela razredne nastave i 13 odjela predmetne nastave.

Na priredbi razredne nastave kroz pjesmu, ples, glumu, kostime i rekvizite učenici su nam govorili o mnogobrojnim zanimanjima: pekar, krojačica, frizerka, pisac, učiteljica, policajac, vojnik... Čuli smo što žele postati kada odrastu i svi su bili jedinstveni u najvažnijoj poruci koju su nam željeli prenijeti - sva zanimanja jednako su vrijedna. Važno je još spomenuti i njihove učiteljice koje su s njima vrijedno radile i uvježbale ih, a to su: Vesna Ćosić, Dunja Ham, Franka Majer, Mirjana Marinčić, Senka Lončar, Jasna Dorić, Željka Čokolić, Brigita Korman, Jela Filakov-Bolšec, Danije Slobođanac, Nataša Mravinac i Željka Mihaljević. Voditelji priredbe razredne nastave bili su Mia Macan i Ivano Lukas Šelmić iz 4.a.

Budući da se odabir zanimanja smatra jednim od najvažnijih koraka u životu svakog čovjeka učenici predmetne nastave promišljali su o tom odabiru. Također kroz pjesmu, ples, glumu, kostime i rekvizite. Vidjeli smo čitav niz vrlo duhovitih i zanimljivih prikaza zanimanja. Stariji učenici već ozbiljnije promišljaju i shvaćaju da je za rad u svim zanimanja potrebno znanje. I njih su odlično uvježbali njihovi razrednici: Oriana Juretić-Bandić, Silvija Vukašinović, Veljko Benčić, Mirna Lučić, Marina Vidaković, Dubravka Premec, Spomenka Stanić, Tanja Šustić, Natalija Krešo, Doroteja Vojedilov, Blanka Lendić, Jurica Lovrinčević i Hrvoje Knežević.  Kroz priredbu su nas uspješno proveli naši osmaši iz 8.a, Jessica Varga i Leon Šimić. Na kraju smo našim osmašima poželjeli uspješan upis u srednje škole i odabir zanimanja.

Na obje priredbe čuli smo naš mali i veliki zbor koji predvodi učiteljica glazbene kulture Alma Mance, a za znakovni jezik pobrinula se vjeroučiteljica Vesna Klir. Svi zainteresirani mogli su pogledati i izložbu odličnih i raznovrsnih likovnih radova naših učenika koje je pripremila učiteljica likovne kulture Silvija Vukašinović.

Organizacija i „ostale sitnice“ ovoga puta bili su posao naše knjižničarke, Marine Tojčić.  Za tehničku podršku pobrinuo se učitelj Danijel Slobođanac. Fotografije, koje će nas uvijek podsjećati na ovaj naš Dan škole, jedinstvo svih učenika i učitelja i njihovu kreativnost  možete pogledati na našoj Facebook stranici a snimio ih je prof. povijesti Hrvoje Knežević.

« Ožujak 2024 »