Državna smotra projekata iz građanskog odgoja

Autor: Administrator , 3. 6. 2015.

Pod "više" pogledajte kako je bilo na Državnoj smotri projekata iz građanskog odgoja na kojoj su sudjelovali i naši učenici.

„Veliki za male“ – volontiranje osmaša  na Državnoj smotri projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja „Projekt građanin“ 2015. u Zagrebu.

U Zagrebu je 23. svibnja 2015. održana Državna smotra učeničkih projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja pod radnim naslovom  „Projekt građanin“.

Pozdravni govor su održali viši savjetnici za nacionalne programe Nevenka Lončarić Jelačić i Tomislav Ogrinšak, predstavnica Ureda Vlade Ines Loknar,  voditeljica saborske Službe za odnose s javnošću, Ružica Šimunović i sudac Vrhovnog suda Marin Mrčela. Nakon prigodnog programa i ohrabreni uvodnim  riječima, timovi su  prikazali i pred prosudbenim povjerenstvima „branili“ svoje projekte.

Tim učenika OŠ Višnjevac, projekta “Veliki za male - volontiranje osmaša“, u sastavu: Mato Lauš (8.b), Jessica Varga (8.a),  Nina Radić (8.a) i Borna Sudar (8.a), prikazao je i obranio svoj rad u  Gimnaziji  Tituša Brezovačkog pred prosudbenim povjerenstvom u sastavu: Sanja Prelogović ravnateljica OŠ “Đuro Ester“ iz Koprivnice   i Višnja Biti, urednica emisije „Zašto tako“ Hrvatskog radija.

Učenike je vodila i pripremala mentorica – Silvija Vukašinović, mag.prim.educ., nastavnica Izbornog predmeta građanskog odgoja i obrazovanja u 8. razredu.

Ove godine svoje projekte je predstavilo preko šezdeset timova iz različitih krajeva Lijepe naše. Nakon prezentacija i ocjenjivačkoga suda prosudbenoga povjerenstva, timovi su posjetili Sabor RH. Na ovaj način, budući demokratski članovi društvene zajednice, pripremaju se punopravno i odgovorno djelovati na „lice“ i „dušu“ svoga zavičaja i domovine. Pohvaljeni za svoje ideje i trud uložen u projekt, zadovoljni su se vratili u svoj grad. Reportaže snimljene na Državnoj smotri projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja 2015. u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, urednice  emisije „Zašto tako“ Hrvatskog radija Višnje Biti može se čuti u ponedjeljak  08.06.2015. od  13:30 - 13:54  na Hrvatskom radiju ili na internet stranici http://radio.hrt.hr/emisija/zasto-tako/114/ .

Izvijestila Silvija Vukašinović