Važne obavijesti za kraj školske godine 2014./2015.

Autor: Administrator , 10. 6. 2015.

U utorak 16. lipnja 2015. zadnji je nastavni dan u ovoj školskoj godini. Tim povodom obavještavamo Vas o sljedećem:

U ponedjeljak i utorak 15. i  16. lipnja 2015. nastavni sati trajti će 35 minuta. Poslijepodnevna smjena počinje s radom u 13,00 sati. Učenici od 5.-8.r. će imati nešto izmijenjen raspored o kojem će ih obavijestiti profesorica Bagarić a možete ga pogledati i ovdje.

U ponedjeljak 15. lipnja 2015. u 17,30 sati održati će se svečani prijam za učenike i njihove mentore koji su postigli najbolje rezultate u različitim natjecanjima, natječajima i smotrama. Popis pozvanih je na našim zidnim novinama i na internetskoj stranici pod "više" u ovoj obavijesti.

Molimo sve učenike i zaposlenike da vrate posuđene knjige iz školske knjižnice.

Naglašavamo da je prijeko potrebno podmiriti sva novčana dugovanja prema školi (mliječna kuhinja, fotografije i dr.)

Zadnji nastavni dan potrebno je vratiti ključeve od garderobnih ormarića svojim razrednicima. Tko je izgubio ključ obavezan je u tajništvu škole uplatiti 30 kn kako bi se izradio novi ključ.

Temeljem novog Zakona o osnovnom školstvu za učenike koji imaju najviše dvije negativne ocjene organizirati će se dopunski rad (produžena nastava). Dopunski rad biti će organiziran 23., 24., 26., 29. i 30. lipnja 2015. Detaljan raspored dopunskog rada biti će na stranici i vratima škole 19. lipnja 2015.

Učenici koji ne zadovolje na dopunskom radu biti će upućeni na polaganje popravnog ispita koji će se održati u četvrtak i petak 20. i 21. kolovoza 2015. Detaljan raspored održavanja popravnog ispita biti će na stranici škole i vratima škole 7. srpnja 2015.

Raspodjela svjedodžbi za učenike 1.-7.r. bit će u petak 3. srpnja 2015. Neparna smjena (1.abc, 3.abc, 5.abcd, 7.abc) u 9,00 sati, a parna smjena (2.abc, 4.abc, 6.abc) u 9,30 sati.

Učenici 8. razreda i njihovi roditelji trebaju doći u četvrtak 9. srpnja 2015. u 18,00 sati po svjedodžbe i prijavnice za srednju školu. Obavezan je dolazak roditelja i učenika koji trebaju potpisati prijavnice koje će zatim odnijeti u srednju školu. Prijava u srednjoškolske programe započet će u petak 26. lipnja 2015. godine na internetskoj stranici Upisi.hr.

Oproštaj s učenicima 8. razreda biti će u utorak 16. lipnja 2015. godine. Program završiva oko 17,00 sati.

Nova nastavna godina 2015./2016. počinje u ponedjeljak 7. rujna 2015. godine. Neparna smjena ujutro (1.abc, 3.abc, 5.abc, 7.abc), a parna  (2.abc, 4.abc, 6.abcd, 8.abc) poslije podne. Dodatne obavijesti i raspored sati biti će krajem kolovoza na internetskoj stranici i vratima škole.

Zadnji nastavni dan u utorak 16. lipnja 2015. Učenici su obavezni vratiti dobivene udžbenike na početku školske godine. Potrebno je vratiti sve udžbenike, radne bilježnice, multimedijske materijale (CD i sl.). Razrednici će sakupiti i provjeriti sakupljene udžbenike. Podsjećamo da su roditelji na početku školske godine prilikom preuzimanja udžbenika se svojim potpisom obvezali da će vratiti sve udžbenike u što boljem stanju. Poradi toga svaki udžbenik ili multimedijski materijal koji je učenik izgubio ili je uništen roditelj je obavezan kupiti i donijeti u školu.  Ovo se ne odnosi na radne bilježnice i radne udžbenike. Prema uputi Grada Osijeka, koji je i kupio sve udžbenike, radne bilježnice i radne udžbenike smo također obavezni sakupiti u stari papir. Učenici koji planiraju preseljenje tijekom ljetnih praznika ne trebaju uzimati udžbenike, a trebali bi se što prije javiti u buduće škole kako bi se dogovorili oko udžbenika.

U utorak 23. lipnja 2015. Učenicima će biti podijeljeni rabljeni udžbenici za iduću školsku godinu. Sadašnja neparna smjena učenici 1., 3., 5. i 7.r. u 17,00 sati, a sadašnja parna smjena učenici 2., 4. i 6. r. u 18,00 sati. Budući učenici prvih razreda će svoje udžbenike dobiti prvi dan nastave 7. rujna 2015. Udžbenike za učenika može preuzeti sam učenik ili roditelj uz potpis. Radne bilježnice i radne udžbenike će roditelji samo kupiti prema popisu koji će dobiti od svojih razrednika. Grad će financirati radne bilježnice i radne udžbenike samo za učenike koji su korisnici pomoći Centra za socijalnu skrb. Za generaciju budućih 4. i 6. razreda (znači sadašnji 3. i 5. razredi) koja je znatno brojnija u odnosu na sadašnju generaciju 4. i 6. razreda grad će također osigurati besplatne rabljene (ili možda nove) udžbenike. Čekamo da dobijemo obavijest kada će to biti ali najkasnije do početka nove školske godine. Na sjednici Učiteljskog vijeća koja je održana 10. lipnja 2015. dogovoreno je da se napravi ukupan abecedni popis budućih učenika 4. i 6. razreda te će učenici koji su pri kraju abecednog popisa pričekati svoje udžbenike od Grada.

Molimo sve učenike da zadrže primjereno ponašanje do kraja školske godine. Naglašavamo da ćemo o svakom neprimjerenom ponašanju obavijestiti roditelje i ostale institucije prema potrebi.

Svim učenicima želimo uspješan završetak nastavne godine, te da ugodno provedu ljetne praznike.