Proslava crkvenog goda i Dana mjesnog odbora Višnjevac

Autor: Administrator , 8. 9. 2015.

U ponedjeljak, 7.  rujna 2015. godine, održana je priredba povodom proslave Crkvenog goda Male gospe i obilježavanja Dana mjesnog odbora Višnjevac. Priredba se održala u parku kod Crkve, a nazočio joj je velik broj mještana Višnjevca te njihovi gosti. Svečanost je, obraćanjem mještanima, otvorio župnik. Dio bogatog programa su, između ostalih, bili i učenici naše škole.  Školski zbor pjevao je Himnu škole popraćenu znakovnim jezikom te plesnom koreografijom koju su učenici osmislili uz mentorstvo voditeljica Vesne Klir, Alme Mance te Željke Čokolić. Nakon školske himne, uslijedio je samostalni nastup Rubena Habuda koji je na klaviru odsvirao "Etidu". Učenici 6.b razreda su uz vodstvo razrednice Silvije Vukašinović nastupili s igrokazom Hotel Slavonsko srce iz Višnjevca. Nakon igrokaza uslijedio je duet Tirse Habude na violini te Rubena Habude na klaviru koji su se predstavili svojom izvedbom "Concertina". Nakon njih je uslijedila pjesma Marijo, o Marijo otpjevana uz osmjeh naših učenika. Ritmička skupina učiteljice Željke Čokolić rasplesala je publiku pjesmom "Pobijedit će ljubav". Voditelji ovogodišnje svečanosti bili su učenici 8.c razreda, Lea Vrbanić i Marko Husar, dok se za organizaciju i koordinaciju pobrinula knjižničarka Marina Tojčić u suradnji s nastavnicom glazbene kulture, Almom Mance.  Osim učenika naše škole, moglo se uživati u programu vrtića Mali princ, izvornim pjesmama KUD-a Zlatni klas iz Višnjevca te KUD-a Josipovac iz Josipovca. Svoj su rad predstavili dječji župni zbor „Slavuji“ i Zbor mladih župe RBDM, a za kraj je sve okupljene zabavio glazbeni sastav Essekeri. Uz glazbu,  druženje je nastavljeno i uz prigodnu zakusku koju su domaćini priredili svojim mještanima.

Fotografije pogledajte pod „više“ i na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka

« Ožujak 2024 »