"Pidžama za šestero" u HNK Osijek

Autor: Administrator , 13. 10. 2015.

„Pidžama za šestero“ naziv je kazališne predstave što su jučer u prekrasnom ambijentu Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku pogledali učenici predmetne nastave naše škole. Riječ je o komičnoj farsi Marca Camolettija.  Radnja je podijeljena u dva čina. Cijelu predstavu glumi šest glumaca. Jacqueline, udana je žena čiji je ljubavnik najbolji prijatelj njezinog muža Bernarda. Bernard odluči provesti vikend sa svojom ljubavnicom Suzanne , no planove mu pomuti upravo njegova supruga odgodivši odlazak majci. Robert , čija je ljubavnica Jacqueline, cijelo vrijeme spašava zapetljanu situaciju između petero ljudi.  Peta je osoba kuharica Suzette koja u jednoj večeri zaradi mnoštvo novca glumeći najviše uloga: od Robertove ljubavnice, njegove nećake, manekenke i glumice do Bernardove ljubavnice.

Do raspleta dolazi pri kraju drugog čina uvođenjem šestog glumca, Georga. On je Suzettin suprug, također kuhar.  Njihovim odlaskom s pozornice, ostaje četvero ljudi međusobno povezanih ljubavnim vezama. No, iako su sumnjali jedno na drugo, Jacqueline i Bernard nastavljaju svoj zajednički život odbacivši sumnje, a njihovi ljubavnici zaključuju da je bolje ne miješati se među oženjene.

Osmijeh s lica tijekom predstave nije silazio. Nakon izlaska iz kazališta mogli su se čuti pozitivni komentari mnogih učenika na predstavu.

Učenike su u kazalište vodile nastavnice, ljubiteljice kazališta i kazališne riječi, Alma Mance, Tanja Šustić, Željka Mihaljević i knjižničarka Marina Tojčić.

Izvjestila:  Marina Tojčić, knjižničarka

« Ožujak 2024 »