Humanitarna akcija i donacije

Autor: Administrator , 24. 11. 2015.

Kao što svo već izvijestili humanitarna akcija prodaje pekarskih proizvoda za Dane kruha od 12.-23. listopada 2015. bila je izuzetno usješna. Prikupili smo 7.047,00 kn. Sav iznos išao je za obogaćivanje izvanjskog i unutarnjeg prostora škole cvijećem i ostalim raslinjem te izradu sunčanog sata. Uz same sadnice cvijeća i drveća pribavljen je i pribor neophodan za rad članova naše učeničke zadruge na održavanju školskog vrta. Znači zemlja za cvijeće, lopatice, motičiće, rukavice, liko, štapovi za sadnice, kante za polijevanje i crvena kora. Od mnogobrojnih sadnica posebno bi istakli sadnice grmolikih ruža i ruža stablašica, malolisnu lipu, tisu, srebrnu smreku, te sobno cvijeće - drvo života, sobna palma i zamiju. Lijepo sunčano vrijeme dobro je poslužilo te je prema nacrtu napravljena skica za „ljudski sunčani sat“ koji će biti uskoro potpuno dovršen i o tome ćemo osebno pisati na našim stranicama. Osim sata planiramo nabavku digitalne meteorološke stanice.

Kako smo i naglasili ove godine smo željeli oplemeniti izvanjski i unutarnji prostor škole cvijećem, grmljem, dvećem i ostalim sadnicama. Pozvali smo naše roditelje i prijatelje škole na donaciju. Odaziv je bio izuzetan i veliko hvala svima! Sobno cvijeće, sadnice vrtnog cvijeća, sadnice orasa, sadnice višanja, donirali su nam naši dragi roditelji i prijatelji škole: Ivana Svoboda, Ružica Vrdoljak, Josipa Pavić, Rada Kovačević, Marija Jelkić, Marina Vidaković, Ksenija Štivić, Svjetlana Lepen, Katarina Korpak, Sanja Vukovski, Stjepan Koški, Mijo Past. Posebno bi istaknuli poduzetnike Eugena i Zvjezdanu Mihaljević iz firme „Zuber“ koji su nam ugradili betonske ivičnjake te također donirali sadnice, zemlju i kamenje za kamenjar.

Floring d.o.o. za proizvodnju ukrasnog bilja i travnog busena iz Osijeka doniralo je kupno 30 sadnica vrbe, jablana, lijeske, koprivića, javora i tulipanovca.

U sadnji tako velikog broja sadnica osim naših domara, spremačica  i učiteljica sudjelovali su i roditelji Zvjezdana Mihaljević, Andrea Pap, Josipa Pavić, Ivana Mamić, Dina Vekić, Roberta Širić, Ivana Svoboda, Ružica Vrdoljak, Sanja Vukovski,  Saša Vukovski, Dijana Ocvirk i Damir Ocvirk. I njima veliko hvala! Veselimo se proljeću kada će naš školski vrt zablistati.

Više fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

« Ožujak 2024 »