3. mjesto na državnom natjecanju iz biologije!

Autor: Administrator , 25. 4. 2016.

Državno natjecanje iz biologije održano je od 21. – 24. travnja 2016. u podravskom gradiću Đurđevcu. Natjecanje se odvijalo u OŠ Ivan Lacković Croata Kalinovac u Kalinovcu. Učenica naše škole, Iva Peko (7.b) čija je mentorica učiteljica Dubravka Premec se natjecala u kategoriji znanja te ostvarila izvrsno, visoko 3. mjesto! Nakon pokazanog znanja i veselja koje je uslijedilo nakon objavljivanja konačnih rezultata, natjecatelji su imali vremena za druženje i obilaske. Program je bio vrlo sadržajan i raznovrstan te su učenici i mentori upoznali posebnosti i prirodne ljepote Podravine.  Posjetili su poznate Đurđevačke i Kalinovačke pijeske, Crne jarke, jezero Batinske, Zavičajni muzej, Galeriju I.Lackovića Croate, tvornicu komunalne opreme Rasco, razgledali Stari grad u Đurđevcu, čuli Legendu o Picokima te imali priliku poslušati više predavača od kojih bi istaknuli predavanje poznatog biologa Gorana Šafareka na stručnoj ekskurziji na Dravi. Također treba pohvaliti organizaciju i iznimnu ljubaznost domaćina-učitelja škole koji su bili na raspolaganju u svakom trenutku natjecanja. Natjecanje je završeno u nedjelju, 24. travnja programom zatvaranja i  podjelom priznanja i nagrada najboljim učenicima i njihovim mentorima.

Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici. Čestitke našoj Ivi!

Izvijestila Natalija Krešo, prof. biologije i kemije

« Ožujak 2024 »