Izlet učenika 2.ab razreda

Autor: Administrator , 7. 6. 2016.

Učenici 2.a i 2.b razreda, sa svojim su učiteljicama  Vesnom Ćosić i Dunjom Ham, te pripravnicom Majom Grbačić i asistenticom u 2.a Sanjom Salajić bili na završnom školskom izletu u Batini i Kopačkom ritu. 6. lipnja 2016. krenuli smo u 8,30 sati ispred naše škole. Vozili smo se autobusom .Na izletu smo upoznali  naš nizinski zavičaj, biljne i životinjske vrste voda stajaćica, vodu stajaćicu-močvaru, te  se družili, prijateljevali i dijelili sve što smo imali.

Posjetili smo Spomen područje u Batini. Družili se, jeli starinsko voće - dud, pojeli sladoled, čudili se topovima iz 2. svjetskog rata i prekrasnom pogledu na Dunav i čitavo mjesto. U 11 sati smo došli u Kopački rit. Pogledali smo film o Kopačkom ritu, kupili suvenire i krenuli na Mali Sakadaš. Vidjeli smo kormorane, obitelj labudova, čaplje, kornjače i mnoštvo riba i ptica močvarica.Vozili smo se eko - brodom Vidra i uživali u ljepotama  voda  Kopačkog rita.

S izleta smo se vratili  umorni, sretni i puni lijepih dojmova. Više fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestile učiteljice Vesna Ćosić i Dunja Ham