Svjetski dan prve pomoći

Autor: Administrator , 6. 9. 2016.

Prva pomoć je vještina koja omogućava djelotvorne i brze intervencije u cilju smanjivanja ozljeda i njihovih posljedica čime se povećavaju šanse za preživljavanjem. Svjetski dan prve pomoći je prilika za isticanje važnosti prve pomoći na globalnoj razini kao humanog čina. Obuhvaćanjem šire javnosti utječe se na promjene u razmišljanju o značaju prve pomoći u svakodnevnom životu. Ove godine tema je „Prva pomoć i djeca“. Međunarodna federacija društava Crvenog križa i Crvenog polumjeseca prepoznaje djecu kao pružatelje prve pomoći jer oni čine značajan dio zajednice koji ima sposobnost uključivanja u spašavanje života svojih vršnjaka i članova obitelji.

Tim povodom u unutarnjem prostoru škole i dvorištu Crveni križ u suradnji s Policijskom upravom osjećko-baranjskom održati će izuzetno zanimljiv i nadasve edukativan program za učenike 2. i 3. razreda. Program će se održati u ponedjeljak 12. rujna 2016. godine.  Bit će organiziran kroz četiri radionice: edukativni film, praktična vježba s prezentacijom policijskih vozila, prikaz prve pomoći i reanimacije te praktična vožnja dječjih vozila. Više o praktičnoj vožnji dječjih vozila možete pogledati na linku Jumicar.

Sve dodatne obavijesti će učenici dobiti od svojih učiteljica, a detaljan program je i pod "više".

Priloženi dokumenti:
Svjetski_dan_prve_pomoci.docx (23.44 KB)