Latvia - Riga, Liepaja i Grobina

Autor: Administrator , 21. 1. 2017.

U sklopu našeg Erasmus + projekta „Read for Fun, Fun to Read“ posjetili smo Rigu, glavni grad Latvie. Riga je glavni kulturni, obrazovni, politički, financijski, komercijalni i industrijski centar Baltika. Kao grad se spominje od 1201. godine i nalazi se UNIESCO-voj listi svjetske baštine jer ima najveći broj građevina u stilu secesije. Nadamo se da ćete uživati u pogledu na prekrasne građevine i parkove Rige kao što smo i mi uživali. Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici.

Naši domaćini bili su „Grobinas sakumskola“, škola u mjestu Grobina kraj Liepaje 200 km udaljene od Rige. Škola ima 350 učenika uzrasta od 1.-6. razreda. Zavirili smo u njihove lijepo uređene učionice, u njihove knjige i likovne radove. Za sve partnere u projektu učitelje iz Potugala, Španjolske, Mađarske i Hrvatske učenici su pripremili odličan glazbeni program. Odabran je logo projekta. Ovoga puta za logo projekta odabran je rad iz Španjolske, a rad našeg Karla Gašparčeka (7.c) osvojio je drugo mjesto. smiley Domaćinima smo predstavili Hrvatsku, Slavoniju, Osijek i naravno Osnovnu školu Višnjevac. Prisustvovali smo nastavi i proveli ugodno vrijeme u druženju s učenicima i učiteljima. Nadamo se da će vam fotografije sa naše Facebook stranice predstaviti prekrasnu školu, i gostoljubive učenike i učitelje.

Možete pogledati i krati video o našem putovanju Latvija- Riga, Liepaja, Grobina.

« Ožujak 2024 »