Sveti Nikola u crkvi i školi

Autor: Administrator , 6. 12. 2017.

Rano ujutro, kako i priliči ovom blaganu, dramska skupina 2.b razreda i učiteljica Brigita Korman te vjeroučiteljica Vesna Klir sa svojom skupinom učenika upriličili su mali prigodni program povom ovog djeci omiljenog blagana. Nakon mise zornice, učenici dramske skupine su odrecitirali pjesmu „Sveti Nikola“ a nakon toga poučan igrokaz “Budi i ti sveti Nikola“. Učenici dramske skupine 2.b razreda su: Lucija Blekić, Karla Čeple, Noa Kapraljević, Ana Kurtek, Ivan Mihaljević, Tila Milović, Matija Novaković, Anja Pap, Tea Slukan, David Špoljarić, Fran Tomlčjenović i Petar Zrno. U sklopu župnog vjeronauka (oratorija), župnik Filip Perković i vjeroučiteljica Vesna Klir pripremili su sa četvrtim i petim razredima kratki program za Svetog Nikolu. Voditelji programa su bili Anđa Mamić 4.b i Borna Jurišić 4.c. Dora Škorić 5.a, Tina Škrinjar 4.c, Magdalena Katalin 4.b, Elena Balić 4.a, Lara Pastuović 5.c, i Dora Petković 5.c odrecitirali su „Pjesma o svetom Nikoli“ a „Stiže sveti Nikola“ Ines Vukovski 4.b, Lana Lizak 5.b i Katja Pivac 5.b. Na kraju programa djecu je posjetio i „pravi“ sveti Nikola te djecu darivao prigodnim poklonima. Program je bio zanimljiv i poučan te su na kraju svi sudionici zaslužili veliki pljesak. U školi pod drugim satom u holu škole također su nastupali učenici dramske skupine 2. b razreda a učenice 4.c razreda su pročitale pjesmu o svetom Nikoli. Nakon programa učenici su otišli u razrede a sveti Nikola naš (David Špoljarić) sa pomagačima je posjetio razrede te u ime škole svakom učeniku poklonio čokoladnu babanu. Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici.

U nadi da su čizmice bile pune darova a srce puno dobrih djela i riječi za sve oko nas. Činite dobro, budite i Vi sveti Nikola kao što poručuju učenici 2. b razreda. Donesite odluku za činiti dobro sami, ili kao obitelj, ili kao razred!

Sretan sveti Nikola!

Izvijestila: Brigita Korman, učiteljica