Pavao Pavičić u našoj školi

Autor: Administrator , 21. 2. 2018.

U ponedjeljak, 19. veljače 2018.  u organizaciji naše profesorice hrvatskog jezika Anice Ivković u našoj školi je upriličen književni susret s poznatim hrvatskim književnikom i akademikom Pavlom Pavličićem. Druženje smo započeli u knjižnici uz zvukove violine koju je svirala Dora Klaić iz 8.d. Potom nam je u opuštenoj atmosferi književnik Pavličić otkrio puno svojih tajni. Okupljene učenike je zanimalo:  gdje pronalazi inspiraciju za pisanje, po čemu pamti svoje djetinjstvo, je li oduvijek želio postati književnik, kada je započeo pisati svoja djela, piše li djela na računalu. Na sva pitanja književnik je strpljivo odgovarao i svima nam je dao koristan savjet: „ Ako želite dobro pisati, morate puno čitati.“ Dragom gostu odlomak iz knjige „Trojica u Trnju“ pročitala je Marija Salaj iz 5.c.

Ovaj je susret i organiziran u slopu našeg Erasmus Plus projekta „Read for Fun, Fun to Read“ u kojem nam je jedna od aktivnosti razmijena knjiga. Pavlu Pavičiću smo poklonili našu knjigu „Moj superjunak“ koja je nastala u sklopu porojekta, a možete ju cijelu pogledati u knjižnici škole. Naravno i književnik je nama poklonio svoje potpisane knjige „Dunav“ i „Trojica u Trnju“.

Drago nam je što smo imali čast ugostiti, Pavla Pavličića, književnika koji nas je uveselio i podsjetio zašto volimo čitati.

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka