Predprijave za upis u 1. razred srednje škole

Autor: Administrator , 2. 12. 2013.

U svrhu lakšeg planiranja strukture upisa učenika u prvi razred srednjih škola u školskoj godini 2014./2015. svi učenici osmih razreda su pozvani da u razdoblju od 2. prosinca u 18 sati do kraja dana 22. prosinca 2013. godine u pretprijavama iskažu svoj interes za upis u pojedine programe. Predprijave za iskazivanje interesa nalaze se na službenoj stranici upisi.hr (ikona dolje lijevo). Ispod ikone nalaze se i linkovi na internetske stranice srednjih škola u Osijeku pa ih također možete pogledati.

Mole se učenici da u postupku pretprijava nabroje programe koje bi i na ljeto htjeli prijaviti, onim redom kojim bi ih htjeli upisati, prema uputama koje se mogu pronaći ovdje.

Učenici će moći odabirati programe temeljem vlastitoga interesa te se za njih neće prikazivati niti provjeravati preduvjeti za upis u određeni obrazovni program. Pretprijave su isključivo orijentacijskog tipa i neće ni na koji način utjecati na učenikov konačni odabir u prijavama koje će se provoditi sljedeće godine.

Učenici će imati mogućnost sastaviti ljestvicu poretka i odabrati željene obrazovne programe, no neće imati uvid u svoje osobne podatke te podatke o prethodnom školovanju jer oni nisu važni u postupku predprijava.

Učenici se u sustav prijavljuju sa svojim elektroničkim identitetom (korisničko ime i lozinka) iz sustava AAI@EduHr koji ste dobili od prof. Bagarić.

U slučaju bilo kakvih dvojbi, pitanja ili teškoća s prijavom u sustav učenici se mogu javiti pedagoginji ili profesorici Mirjani Bagarić a isto tako i CARNetovoj Službi za potporu korisnicima na adresu e-pošte helpdesk@skole.hr ili telefonom na broj 01/6661-500.

Pedagoginja će u narednim danima obići učenike 8. razreda i dodatno razgovarati oko odabira budućeg zanimanja. Učenici i roditelji koje zanimaju mogući bodovni pragovi, kvote upisa, elementi i kriteriji upisa mogu pogledati podatke koji su vrijedili za učenike koji su sada trenutno učenici 1. razreda srednje škole, a nalaze se na stranici škole "Kamo nakon osnovne škole?". Još jednom naglašavamo da su to podaci iz svibnja 2013. godine i mogu se koristiti samo orijentacijski, te će sigurno doći do nekih izmjena o kojima ćemo vas na vrijeme izvijestiti na našim stranicama, satovima razrednika te roditeljskom sastanku kada dobijemo nove podatke za iduću 2014./2015. školsku godinu.