Dan škole - Volim Hrvatsku!

Autor: Administrator , 31. 5. 2014.

U petak smo, 30.svibnja 2014., obilježili naš Dan škole. Kako i dolikuje tako svečanom danu, svi su se uključili u njegovo obilježavanje. Svaki je razred sa svojim razrednikom priredio točku za nastup na priredbi, rezultat toga rada je uistinu bio bogat pa smo priredili čak dvije priredbe. Ovogodišnji se dan škole obilježio pod nazivom „ Volim Hrvatsku“ i predstavljao je vrhunac našeg istoimenog projekta  koji se kroz cijelu školsku godinu provodio u nastavi kroz sve predmete. Na svakoj je priredbi nastupilo 13 razrednih odjela te naši gosti HKUD Prigorec iz Markuševca kao i KUD Zlatni klas iz Višnjevca.

Na priredbi razredne nastave smo mogli vidjeti i čuti razne recitale, eko poruke i zanimljive literarne radove. Naravno, bilo je tu i pjesme i plesa uz zvuke naših tamburica. A, učenici ovom prigodom nisu zaboravili odglumiti cak i Jelenu Rozgu te Severinu. Svojim su nas točkama proveli diljem Lijepe naše, a naučili smo i nešto novo o nacionalnim parkovima, kao i o životinjama našeg Jadranskog mora. Voditelji priredbe razredne nastave, iako mladi, dokazali su da su dorasli ovom ozbiljnom poslu, bili su Leda Mlikota (4.d) i Vedran Vujić (4.c).

Na priredbi predmetne nastave teme su bile ponešto ozbiljnije kako i dolikuje starijem  uzrastu. Oni su nam priredili brojne igrokaze; preko veselih zgoda Šokaca do uvida u povijest preko slavnih ličnosti, a naravno da se nije zaboravilo spomenuti i ljepote naših nacionalnih parkova kao i obratiti pozornost na zaštićene životinje koje obitavaju na prostoru naše države. Mogli smo, tako, vidjeti i intervju sa slavnom Ivanom Brlić Mažuranić, razgovor Madžukića i Modrića o našem budućem uspjehu na Svjetskom prvenstvu u Brazilu,  kao i modernistički performans Flesh mobe kojim su nam učenici pokretom i bojama dočarali glazbu i umjetnost Hrvatske. Za kraj su učenici s nama podijelili stihove poznatih književnika kao i nekoliko misli o našem jeziku i domovini te pokazali i dokazali da se domovina zaista voli svim srcem. Voditelji ove priredbe bili su Luka Vuletić (8.b) i Rebeka Rumbak (8.a).

Obje su priredbe uljepšali naši zborovi, veliki i mali, pjesmama Domovina sa mnom raste i Tvoja zemlja  koje je uvježbala učiteljica Alma Mance.

HKUD Prigorec iz Markuševca se na našu radost odazvao pozivu časne sestre Slavice Tubak. Na obje se priredbe predstavio trima glazbenim intermezzima te spletom pjesama i plesa, drmeža,  njihovog mjesta. Svi su posjetitelji osjetili dašak istinskog folklora našeg Pagorja te uživali u njemu. A, saznali smo da su se i oni oduševili nastupima naših učenika.

Za organizaciju i ostale sitnice pobrinula se naša prof. i knjižničarka, Marija Klapka. Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvjestila Marija Klapka, prof. hrv.jezika i književnosti i dipl. knjižničar