Likovni rad predložen za državno natjecanje LIK

Autor: Administrator , 10. 3. 2015.

Likovni rad Karla Dudovića učenika 7.b predložen za državno natjecanje LIK - izložba učeničkih radova iz područja  vizualnih umjetnosti i dizajna. Županijska razina natjecanja održana u OŠ Vladimir Becić, Osijek. Na stranici škole pogledajte rad našeg Karla i ostale predložene radove Katalogizabranih radova LIK 2015 a pod "više" pročitajte rječi mentorice učiteljice likovne kulture Silvije Vukašinović.

Čestitke Karlu smiley

Svake godine Natjecanje u likovnom stvaralaštvu mladih nudi zanimljive teme.

Ove  godine  LIK 2015.  ponudio je kao  poticaj likovnog stvaralaštva učenika  neobična moderna djela pop art umjetnika Roya Lichtensteina. E, to je bio izazov  za promišljanje naših umjetnika- osnovnoškolaca.

Učenici su prema osobnim idejama i razgovorom na satu likovne kulture osmišljavali  oblikovanje sadržaja koji  se nameću mladima u današnjem svakodnevnom životu. Često ne shvaćajući kako svakodnevni izazovi stvaraju zagonetke, a zapravo zamke za njihovu opstojnost – i trebamo dublje promišljati o životu.

Na primjer, mobiteli koji su svakodnevno prisutni među mladima, čak i na nastavnim satima, mogu stvoriti pravu ovisnost. Mobitelomanija, ovisnost o stalnoj nevidljivoj komunikaciji s vršnjacima preko uređaja. Sve je manje komunikacije „u živo“. Kao da komunicirate s uređajima a ne ljudima. Nameće se pitanje foto-umjetnosti portreta nazvanog  „selfie“. Koliko nam „selfie“ pomaže, a koliko odmaže i ulazi u pore našeg osobnog samodopadnog - ja! Koliko druge osobe i predmeti uz mene u „selfiju“ postaju – sasvim drugačiji - ja?

Takvo promišljanje  kroz likovni rad htio nam je približiti učenik 7.b razreda Karlo Dudović,  i  osvojio 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz likovne kulture, koji se do sada istaknuo individulanim pristupom različitim tehnikama  na satovima likovne kulture.

Čestitamo Karlu,  sretno dalje... kroz  plohe, boje  i analize  !

Izvjestila: Silvija Vukašinović , učiteljica  likovne kulture

« Ožujak 2024 »