Još jedna pobjeda rukometašica!

Autor: Administrator , 13. 3. 2015.

U petak, 6.03.2015., u sportskoj dvorani Jug 2 održano je Gradsko prvenstvo Osijeka u rukometu za djevojčice 7. i 8. razreda. U finalnoj su se utakmici ponovno susrele učenice OŠ Višnjevac i OŠ Josipovac, koje apsolutno dominiraju ovom kategorijom na području Grada, ali i županije. O samoj smo utakmici popričali s dvjema učenicama koje igraju za našu školu, Klarom Rojnić (8.c)  i Dorom Vrbanac (8.c). Djevojke su nam rekle kako su utakmice protiv OŠ Josipovac uvijek napete i izjednačene. Iznimka nije bila ni ova utakmica. Regularan je dio završen s rezultatom 13:13 te su uslijedili sedmerci. Ponovila se situacija sa Županijskog natjecanja, kada je OŠ Višnjevac na sedmerce izgubila priliku da se plasira na daljnji tijek natjecanja. „Ovaj smo puta bile sigurne da ćemo ih pobijediti, bile smo željne pobijede i samo je ona dolazila u obzir“, govori nam Dora. Klara ističe kako su ipak bile i nervozne, ali odlučne da ih pobijede. Upravo je tako i bilo, glavnim adutom za pobjedu pokazala se Ana Šergo (7.c) koja je majstorski obranila čak tri sedmerca i donijela pobjedu OŠ Višnjevac. Konačan rezultat glasio je za 16:15 za OŠ Višnjevac. Obje djevojke ističu kako su se tada osjećale ponosno i sretno kao i svaki puta kada postignu pogodak ili pobijede jer tada znaju da se treniranje itekako isplatilo. Na pitanje bude li im teško uskladiti treninge i školu, djevojke odgovaraju da ih trening ispunjava i istovremeno oslobađa, ističu da govore u ime cijele ekipe kada kažu da su se na treningu naučili timskom radu i zajedništvu te da im je trening jedna vrlo dobra i zdrava zabava. Čestitamo ekipi na uspjehu te im želimo još mnogo ovakvih postignuća!

Još nekoliko fotografija koje je snimio Luka Serdar (8.c) pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestila Marija Klapka, knjižničarka