Terenska nastava 8.r. u Vukovar

Autor: Administrator , 20. 3. 2015.

Osnovna je zamisao JU MCDR Vukovar i Ministarstva branitelja je da se učenike osmih razreda  osnovnih škola kroz dvodnevne posjete Vukovaru uči o vrijednostima Domovinskog rata, ali isto tako da im se tijekom boravka prenese osnova mira, prihvaćanja različitosti i suosjećanja. Predavanja na temu Domovinski  rat i Bitka za Vukovar u skladu su sa nastavnim programom predmeta povijesti za osme razrede. Tijekom dvodnevnog posjeta Vukovaru, u organizaciji Javne ustanove „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“, učenici će obići sva mjesta sjećanja vezana za Domovinski rat. Učiti će o najvažnijim bitkama i operacijama Domovinskog rata i o ponosu zbog neovisnosti i slobode stečene vlastitim snagama, u gotovo nemogućim uvjetima.

Tako su i naši osmaši 19. i 20. ožujka 2015. sa svojim učiteljima Blankom Lendić, Ivanom Zolotom, Hrvojem Kneževićem, Mirjanom Bagarić i Silvijom Vukašinović posjetili naš Vukovar. Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici.

« Ožujak 2024 »