"Vje-Dra" - smotra vjeronučnog stvaralaštva

Autor: Administrator , 3. 6. 2015.

"VjeDra" - smotra vjeronaučnog stvaralaštva Đakovačko-osječke nadbiskupije, održana je u petak 29. svibnja 2015. u Đakovu. Osnovne i srednje škole sudjelovanjem u programu smotre pokazale su svoje stvaralaštvo na području dramskog, scenskog, literarnog, medijskog te glazbenog i likovnog izražavanja gdje se mogla uočiti dječja spontanost i uloženi trud s naglaskom na teološko-duhovne sadržaje. Naš gitarist Benjamin Habuda predstavio je našu vjeronaučnu skupinu u kojoj su: Mia Božičević (3.a), Ena Petešić (3.a), Leonarda Mitrović (3.c), Laura Murković (3.c), Ivan Bašić (5.a), Iva Komar (5.a), Marin Rašić (5.a), Lucija Zatko (5.a), Franciska Svalina (5.c), Matea Prka (6.b), Matea Murković (6.b), Laura Berženi (7.b), Ivona Lendić(7.b), Ira Čurik (7.b), Benjamin Habuda (8.b) kao i mentoricu Vesnu Klir te prof. Almu Mance. Naglasio je da smo vjeronaučna skupina koja njeguje znakovni jezik te da ćemo pokazati kako liturgijsko pjevanje i na takav način može biti zanimljivo.

Nakon smotre razgledali smo samostan Milosrdnih sestara svetog Križa te njihov dječji vrtić prema kojem nismo ostali ravnodušni te smo se spremno poigrali malenim igračkama, klackali, spuštali toboganom. Primijetili smo i kako sve skupine u vrtiću uredno vraćaju igračke nakon igre na svoje mjesto. Nakon šetnje prekrasno uređenim vrtom susret je završio podjelom Priznanja i Zahvalnica na sudjelovanju. Molitvom smo zahvalili na lijepom susretu.

Programom je bio predviđen ručak i razgledavanje katedrale, međutim mi smo se žurno uputili nazad u Višnjevac jer nas je još čekala svečana priredba kojom smo obilježili Dan škole.

Izvjestila Ira Čurik 7.b

« Ožujak 2024 »