Poziv na humanitarnu akciju "Dječja košarica"

Autor: Administrator , 17. 11. 2015.

Centar za dijete, Osijek, jedinstvena je i multidisciplinarna ustanova na području Osječko-baranjske županije i šire. Svoj rad temelji na jasnim vrijednostima, etici, znanju i vještinama. Stručnjaci raznih profila pružaju roditeljima podršku u pitanjima razvoja i odgoja djece. Na području grada Osijeka, Centar za dijete, sinonim je za pomoć roditeljima, pružajući im psihosocijalnu, zdravstvenu i materijalnu pomoć. Teška situacija u društvu ponovno zahtjeva pojačane napore od svih nas, kako bi pomogli obiteljima koje se susreću s nemogućnošću da zadovolje svoje minimalne potrebe, prije svega potrebe djece. Centar trenutno pomaže putem mjesečnih paketa za djecu od rođenja do treće godine života i jednokratnim paketima za trudnice. Svrha projekta je uključivanje u redovitu mjesečnu podjelu, sve korisnike, odn. obitelji koje su teškog materijalnog stanja, a koji se prijave u Centar ili ih preporuči neka od socijalnih ustanova. Cilj projekta je pomoć obiteljima kroz ublažavanje teške materijalne situacije, kao i animiranje javnosti za pomoć obiteljima u potrebi. Mi možemo pomoći doniranjem dječje odjeće, obuće, igračaka, higijenskih potrepština, dječje opreme, novčanih sredstava (više o novčanim uplatama na web stranicama caritasa) i dr. Donacije možete dostaviti direktno u Centar za dijete, Vukovarska 156, radnim danom od 09.00-15.00 sati (kontakt osobe: Ivana Domazet 031/253-915 i Dubravko Drenjančević 031/501-035) ili u OŠ Višnjevac, vjeroučiteljici Marini Vidaković (neparna smjena). Budući da se polaznici naše škole, zajedno sa svojim roditeljima, uvijek rado odazovu ovakvim akcijama, čast mi je i ovim putem ZAHVALITI svima koji su sudjelovali u dosadašnjim projektima ''Dječje košarice''. Razveselimo naše najmlađe sugrađane i njihove obitelji, i ovoga Božića! Unaprijed hvala!

Izvijestila Marina Vidaković, vjeroučiteljica