Dani darovitih

Autor: Administrator , 21. 3. 2016.

Europski dan talentiranih i darovitih po prvi je puta obilježen 2011. godine. U našoj školi se po prvi put se obilježio Dan darovitih učenika - 21. ožujka 2013. godine.  Uvođenjem Dana darovitih učenika želi se afirmirati spoznaja o potrebi organiziranja sustavne brige za takve pojedince u obrazovnom sustavu Republike Hrvatske.  Od 7. do 18. ožujka započeli smo obilježavanje Dana darovitih učenika. Tim povodom učenici naše škole zamijenili su svoje nastavnike, zauzeli katedre, ploče i kompjutere te kroz brojne aktivnosti prezentirali svoj dodatni rad na nastavi kao i u slobodno vrijeme. Daroviti učenici naše škole podučavali su svoje školske prijatelje o prometnim pravilima, dinosaurima, vodi, okolišu, Svemiru, obrazovnim sadržajima na webu, haiku poeziji, Dubrovniku, Berlinu, odjeći,  hladnom ratu, gramatici i književnosti, korizmi, braku i obitelji u Božjem naumu na hrvatskom znakovnom jeziku, o recipročnim brojevima, dijeljenju racionalnim brojevima i razlomcima, danu broja Pi, zdravoj prehrani, slovačkom jeziku, smjeru svjetlosti, geografiji, izvodili pokuse iz fizike, učili ih vokalnim tehnikama, odbojci, nogometnim trikovima, karateu, gimnasticirali, vodili plesnu radionicu „Živi svoj san“ te pripremili zanimljive izložbe likovnih radova. Uz pomoć svojih učitelja i predmetnih nastavnika na ovogodišnjem Danu darovitih predstavili su nam se: Dominik Bradarić (1.a), Karlo Bradarić (1.a), Josip Nikić (1.a), Juraj Ocvirk (1.a), Dora Lizak (1.a), Lucija Peko(1.a), Mia Martinčević (1.a),  Dvina Tolić (1.b), Anamarija Vranjković (1.c), Lana Zec (1.c), Elena Balić (2.a), Ivo Pavić (2.b), Gregor Đuras (2.c), Mauro Roksandić (3.a), Ivano Tojčić (3.a), Franjo Vranjković (3.a), Leonardo Petričević (3.a), Ivan Marcus Macdonald (3.a), Leo Nićin (3.b), Nola Burić (3.c), Lara Pastuović (3.c), Sara Perić (3.c), Marija Salaj (3.c), Ivona Spajić (4.a), Vjekoslav Liović (4.a), Marin Bulić (4.b), Lea Brljačić (4.b), Aurora Kujavec (4.b), Dora Filipov (4.b), Dunja Primožić (4.b), Jona Patković (4.c),  Rafaela Perić (4.c), Ana Vranjković (4.c), Leonarda Mitrović (4.c), Ivano Lukas Šelmić (5.a), Marija Špoljarić (5.a), Luka Varga (5.a), Matej Blažek (5.b), Ivana Klarić (5.b), Ivona Širić (5.b), Nika Kolesarić (5.b),  Šimo Šimenić (5.b), Anja Dodig (5.c), Borna Zidarić (5.c), Iva Komar (6.a), Marin Rašić (6.a), Leda Mlikota (6.d), Ana Ćurić (7.a),  Tamara Šoljarić (7.a), Freja Flegar (7.a), Ivona Budinski (7.a), Korina Milićević (7.a), Nikolina Roguljić (7.a), Nika Škorić (7.a), Luka Kovačić (7.a), Ante Brčić (7.a), Filip Cvenić (7.a), Dominik Eleš (7.a), Fran Liović (7.a), Marino Milković (7.a), Andrej Pejičić (7.a), Ivan Kozjan (7.a), Zino Marković-Juričak (7.a), Dorja Ivanović (7.b), Matea Prka (7.b), Dorotea Papić (7.b), Matea Miličević (7.c),Gabriel Prodanović (7.c), Marko Pušić (7.c), Elena Dušak (8.a), Toni Gajčević (8.a), Ines Bojanić (8.b), Laura Berženi (8.b), Ira Čurik (8.b), Ivona Lendić (8.b), Tomislav Plaščak (8.b), Fran Vuković (8.b), Magdalena Špoljarić (8.b), Marko Husar (8.c), Matija Jularić (8.c), Kristina Ozimec (8.c), Sanja Korpak (8.c), Karla Hornung (8.c), Zrinka Svoren (8.c) i Lea Vrbanić (8.c).

Slike govore više od riječi  - pogledajte ih na našoj Facebooku stranici.

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka