Marko nagrađen na državnom literarnom natječaju

Autor: Administrator , 20. 4. 2016.

U Slavonskome Brodu povodom Dječjih svečanosti U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić održan je Državni literarni natječaj – ovogodišnja tema natječaja je „U zemlji gdje dobro uvijek pobjeđuje“, a oslonjena je na bajku „Bratac Jaglenac i sestra Rutvica“ Ivane Brlić-Mažuranić. Cilj natječaja bio je povezivanja djece osnovnih škola iz cijele Hrvatske na zasadama kojima se svijet Ivane Brlić-Mažuranić suprotstavlja gruboj životnoj stvarnosti, a to su dobrota koju čovjek donosi sa sobom u život, plemenitost, vjera u bolje, ljubav, hrabrost i istina koje prožimaju sve njezine priče. Upravo te vrijednosti, u svakodnevnom životu ili mašti, postaju tema dječjeg pisanja stihova, daju djeci prigodu da oslobode svoju maštu i kreativnost, da riječima izraze emocije potaknute razgovorom ili čitanjem.

Naš učenik Marko Špoljarić (7.b) sudjelovao je u ponedjeljak na svečanoj dodjeli nagrada u Gradskoj knjižnici Slavonski Brod jer je njegova priča osvojila 3. mjesto. Markova priča će biti objavljena na portalu  http://www.usvijetubajki.org/  a možete ju pogledati i pod "više" pa vas  pozivamo da ju pročitate. Više o ovom događaju možete pročitati i na linku natječaja U svijetu bajki  te na portalu Sbplus grada Slavonskog Broda. Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici. Čestitamo Marku i njegovoj mentorici Tihani Kariki na velikom uspjehu postignutom za našu školu!

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka

Priloženi dokumenti: