Posjet Ugostiteljsko-turističkoj školi Osijek

Autor: Administrator , 9. 5. 2016.

U petak 6. svibnja 2016. godine, učenici osmih razreda, zainteresirani za upis zanimanja iz područja ugostiteljstva i turizma, posjetili su Ugostiteljsko-turističku školu u Osijeku. Po dolasku su nas srdačno dočekali ravnatelj, psihologinja i pedagog škole. Ravnatelj je održao kratko izlaganje o radu i viziji škole, nakon čega su osmaši imali prilike vidjeti video-uradak koji su osmislili učenici. Pritom smo se pobliže upoznali sa  zanimanjima za koje škola osposobljava - slastičar, konobar, kuhar, hotoljersko-turistički tehničar i hoteljersko-turistički komercijalista. Nakon toga, zajedno s ravnateljem, psihologinjom i pedagogom, razgledali smo prostor škole, praktikume za odvijanje nastave, knjižnicu, sportsku dvoranu. Škola je odlično opremljena. Susreli smo se sa našim bivšim učenicima, sada polaznicima Ugostiteljske škole. Učenici su nam pokazali što su do sada naučili i ispričali nam kako ima je u srednjoj školi. Ovaj ugodan susret dodatno je uljepšalo degustiranje raznovrsnih ukusnih slastica koje su pripremili učenici Ugostiteljske škole.

Nekoliko fotografija pogledajte pod "više".

Izvijestili pripravnici Maja Gladović i Marko Grubješić