Na smotri vjeronaučnog stvaralaštva "VjeDra"

Autor: Spomenka Stanić, 21. 5. 2016.

"VjeDra" - smotra vjeronaučnog stvaralaštva Đakovačko-osječke nadbiskupije održana je u petak 20. svibnja 2016. u Đakovu. Tema smotre je bila ,,Brak i obitelj u Božjem naumu“  i ,,Milosrdni kao Otac“.  Dvadeset i jedna osnovna i srednja škola sudjelovanjem u programu smotre pokazale su svoje stvaralaštvo na području dramskog, scenskog, literarnog, medijskog, te glazbenog i likovnog izražavanja gdje se mogla uočiti dječja spontanost i uloženi trud s naglaskom na teološko-duhovne sadržaje. Našu školu predstavili smo igrokazom i pjesmom na znakovnom jeziku. Sudjelovali su: Mia Božičević (4.a), Ena Petešić (4.a), Lea Brčić  ( 4.a),  Dunja Primožić (4.b),  Dora Filipov (4.b), Ana- Marija Ozimec (4.b.), Leonarda Mitrović (4.c), Laura Murković (4.c), Ivan Bašić (6.a), Iva Komar (6.a), Marin Rašić (6.a), Klaudija Boris (6.b), Patricija Boris (6.b), Iva Jelošek (6.d), Dora Klarić (6.d), Sara Doppelhammer (6.d)  te mentorica vjeroučiteljica Vesnu Klir  i  kao suradnica  prof. glazbene kulture Alma Mance.  Nakon smotre  razgledali smo  unutrašnjost katedrale bogatu predivnim vitražima jedinstvenim u Europi, freskama, orguljama sa 5.000 cijevi preko kojih sviraju, prekrasnim lusterima  koje je J.J. Štrossmayer naručio iz Beča. Vidjeli smo i kriptu u podrumu katedrale u kojoj su sahranjeni svi dosadašnji biskupi.  Bili smo i u samostanskoj crkvi Presveto srce Isusovo. U samostanu boravi 150 sestara svetog Križa  koje drže dječji vrtić po Montesori programu. Pokazale su nam  muzej koji se nalazi unutar samostana, te prekrasno uređen vrt zasađen ružičnjakom i tropskim  voćem. Za sjećanje na ugodno druženje uručile su nam kratke mudre porukice. Susret je završio molitvom i  podjelom priznanja i zahvalnica . Proširili smo  spoznaju o obiteljskim vrijednostima, doživjeli lijepa iskustva  i radujemo se slijedećoj „VjeDri“. Sve to strpljivo pratila i zabilježila fotografijom naša aurora Kujavec (4.b) koje možete pogledati na našoj Facebook stranici.

Izvjestili: Iva Komar (6.a), Marin Rašić (6.a), Iva Jelošek (6.d)