Državna smotra Projekt građanin u Zagrebu

Autor: Administrator , 23. 5. 2016.

Učenice osmih razreda OŠ Višnjevac, polaznice izbornog  predmeta  Građanskog odgoja i obrazovanja: Kristina Ozimec, Sanja Korpak, Ivona Lendić, Laura Berženi i Dječja gradonačelnica Dječjeg gradskog vijeća  Grada Osijeka, Iva Komar (također učenica naše škole), predstavile su naš školski projekt: “Edukacija za odgovorno roditeljstvo i obitelj“ na  Državnoj smotri projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja u Zagrebu, u subotu 21. svibnja 2016.godine. Čestitke učenicama i mentorici Silviji Vukašinović!

Ostatak teksta o ovoj smotri pogledajte pod "više", a fotografije na našoj Facebook stranici.

PROJEKT GRAĐANIN je jedan od projekata iz Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo. Kroz njega se učenici odgajaju i obrazuju kako promišljati i kako postupati pri realizaciji društveno korisnih ideja i prijedloga, a u skladu s načinima i postupcima koji se koriste u demokratskom političkom životu.

Projekt angažira učenike u svladavanju znanja - kako pratiti i utjecati na javne politike. Također  ih potiče da u lokalnoj sredini u tim politikama i programima sudjeluju.

Cilj smotre je osposobljavanje učenika da budu konstruktivni građani zauzeti za razvoj dobrobiti cijele društvene zajednice, a  uče se i poduzetnosti. Doživljaj uspjeha u ovom području prenosi se na bolje učenje i u drugim predmetima jer je uspjeh uvijek izvor nove motivacije. Na ovaj način stječu se znanja, vještine i stavovi neophodni za cjeloživotno učenje.

U dvije godine uvedene nastave izbornog predmeta Građanskog odgoja i obrazovanja, ovo je već treći projekt koji predstavljaju  učenici  8. razreda. Dosadašnji projekti: „Znakovi upozorenja za dobrobit svih“,  „Veliki za male-volontiranje osmaša“ i ovogodišnji „Edukacija za odgovorno roditeljstvo i obitelj“.

Nakon predstavljanja projekta,  učenice su sa svojom mentoricom Silvijom Vukašinović, primile priznanja, te provele edukativno i ugodno poslijepodne  u glavnom gradu Lijepe naše. Tada su posjetili i Hrvatski sabor popunivši dvoranu i nakratko zamjenili zastupnike koji se odmaraju.

Zahvaljujemo svim našim učiteljima, vjeroučiteljicama, stručnim suradnicima i roditeljima na pomoći u realizaciji ovoga projekta! Vrijedilo je!

Pozdrav od Vaših obrazovanih mladih građana !

« Ožujak 2024 »