Upisi u srednju školu - treća obavijest

Autor: Administrator , 24. 5. 2016.

Danas je pedagoginja održala još jedan sat razrednika s temom profesionalnog informiranja kao pomoć učenicima osmih razreda oko prijave u NISPUSŠ - Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole. Prijave i upise učenici će napraviti preko internetske stranici Upisi.hr  . Detaljne upute nalaze se u prezentaciji Upisi u srednje škole za školsku godinu 2016./2017. Cjelokupni proces uspisa izvodi se prema Pravilniku o elementima i kriterijima za upis u 1.r. srednje škole . Pregled škola u gladu Osijeku, njihovih programa, upisnih kvota, predmeta važnih za upis i sl.  koje će se korsititi iduće školske godine možete pogledati u prezentaciji Kamo nakon osnovne škole? Mnogi programi za upis traže i potvrdu školskog liječnika ili liječnika medicine rada o ćemu možete više saznati u Jedinstvenom popisu zdravstvenih kontraindikacija srednjoškolskih obrazovnih programa. Donesena je i konačna Odluka o upisu u srednju školu za školsku godinu 2016./2017. sa svim utvrđenim terminima. I za kraj još jednom donosimo Brošuru za upis u srednju školi naše i nama susjednih županija gdje se možete detaljnije informirati o svim zanimanjima i njihovom nastavnom planu i programu. Za srijedu 1.6.2016. (8.c u 17,30 h, 8.ab u 18,20 h) planirani su i roditeljski sastanci na kojima će biti roditeljima predstavljene sve važne obavijesti oko načina upisa.

Danas (1.6.2016.) su objavljene brošure oko upisa u srednje škole možete ih pogledati na linku:

Budemo li dobili dodatne obavijesti oko upisa objaviti ćemo na našim internetskim stranicama.