> Udžbenici

Udžbenici i dodatni obrazovni materijali za školsku godinu 2023./2024.

Raspodjela kompleta udžbenika za učenike biti će organizirana na početku nove školske godine.

Udžbenici se u školskoj godini 2023./2024. nabavljaju sredstvima Državnog proračuna i u vlasništvu su škole. Škola udžbenike posuđuje učenicima  prema Naputku o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika… (NN, br.46/19) koji je propisalo Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Troškovi za nabavu drugih obrazovnih materijala (radne bilježnice, zbirke zadataka, atlasi, mape i dr.) koji će se koristiti u nastavi iduće školske godine nisu osigurani iz Državnog proračuna, te je time nabava istih na roditeljima. Vlada Republike Hrvatske financirati će druge obrazovne materijale za učenike članove kućanstva koji su korisnici pomoći Centra za socijalnu skrb i učenike članove kućanstva osobe koja je utvrđena kao korisnik naknade za nezaposlene branitelje iz Domovinskog rata. Učenici koji  ispunjavaju jedan od navedenih uvjeta obavezni su donijeti potvrdu kojom to potvrđuju svom razredniku ili učiteljici.

Prema Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu roditelji učenika svih naših razreda će trebati potpisati suglasnost u vezi kupovine dodatnih  obrazovnih materijala jer ukupna cijena dodatnih  materijala koji su odabrali učitelji i nastavnici naše škole, nešto viša od sume koju propisuje Zakon.

POPIS DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA KOJE KUPUJU RODITELJI (klikni na link)

Prema naputcima MZO škola je s 30.6.2023. obavezna objaviti:

Odluku o nabavci udžbenika za šk. god. 2023./2024.

Popis svih odabranih udžbenika u razrednoj nastavi (exel tablica)

Popis svih odabranih udžbenika u predmetnoj nastavi (excel tablica)

« Ožujak 2024 »