Erasmus+ domaćini praćenja rada sustručnjaka (job shadowing)

Autor: Administrator , 17. 3. 2024.

Nakon što je nekoliko naših nastavnika tijekom ove školske godine sudjelovalo u praćenju nastave u školama drugih europskih zemalja, i naša je škola primila dvije učiteljice na „job shadowing“ u vremenu od 4. do 7. ožujka 2024. godine.

Nastavnica engleskog jezika, Zsuzsanna Hajdúné Tyukász, te nastavnica njemačkog jezika, Margit Kovácsné Baranyi, dolaze iz malog mjesta Csongrád u Mađarskoj te rade u tamošnjoj gimnaziji. Budući da u svakoj generaciji upisuju jedan razred učenika koji ovu školu pohađaju od 10. do 18. godine, želja im je bila vidjeti načine kako mi radimo s učenicima ove dobi. Nastavnice su tijekom četiri dana sudjelovale u nastavi engleskog i njemačkog jezika kod naših nastavnica Ane Andrić, Lade Malinović i Doroteje Vojedilov te su nakon nastave razmjenjivale iskustva i primjere dobre prakse. Naša pedagoginja Melita Krstić pokazala je gošćama našu školu, objasnila školski sustav u Republici Hrvatskoj kao i sve što naša škola nudi u vidu izborne nastave i izvannastavnih aktivnosti. Osim toga razgovarale su i o međusobnim iskustvima oko provođenja Erasmus projekata kao i o radu s učenicima s poteškoćama u učenju. Ravnatelj Dane Končar također je primio gošće te s njima podijelio svoja iskustva oko vođenja škole, što je posebice zanimalo nastavnicu Tyukász koja u svojoj školi ima i ulogu zamjenice ravnatelja.

Na samoj nastavi, naše gošće dobile su priliku vidjeti razinu znanja stranih jezika naših učenika, kao i metode rada i digitalne alate koje koristimo u nastavi. Učenici su rado razgovarali s nastavnicama iz Mađarske te su im na engleskom i njemačkom jeziku postavljali pitanja o njihovoj zemlji, školi, učenicima njihove dobi, rješavali kviz o poznavanju Mađarske, te naučili najosnovnije mađarske izraze.

Iskreno se nadamo da su naše gošće bile zadovoljne svojim boravkom u našoj školi, kao i u samom gradu te da su se kući vratile obogaćene novim iskustvima. Vjerujemo i nadamo se da će se suradnja s našim gošćama i njihovom školom nastaviti i u buduće.

Izvijestila Doroteja Vojedilov