Festival zanosti - mikrobiologija u 7. i 8.r.

Autor: Administrator , 6. 5. 2024.

U utorak, 23. travnja, učenici 7. i 8. razreda sudjelovali su u radionici mikrobiologije koju im je održao asistent Medicinskog fakulteta u Osijeku, Marko Živkov, dr. med. u organizaciji nastavnica Biologije i Kemije, Dubravke Premec i Natalije Krešo te psihologinje Biljane Mrdović-Varevac.

Tema radionice bili su nametnici i prijenosnici zaraznih bolesti (kao što su komarci i ce-ce muhe).

Učenici su kroz ovu zanimljivu i poučnu radionicu naučili kako se dobiva, ali i čuva od ovakvih tipova bolesti te su imali priliku proučiti uzorke nametnika o kojima su učili; od onih koji se mogu vidjeti golim okom pa sve do sitnih primjeraka koji su vidljivi samo mikroskopom.

Prezentacija je pobudila našu učeničku znatiželju te smo dobili odgovore na mnoga postavljena pitanja, što je profesoru Živkovu bilo drago te su mu se postavljena pitanja učinila jako zanimljivima.

Radionica se svima svidjela. Svi koji su sudjelovali opisuju je izuzetno poučnom, zanimljivom, zabavnom i inspirativnom.

Uvelike zahvaljujemo našim organizatorima i gostu što su nam pružili priliku da zaronimo u svijet mikrobiologije.

Veselimo se budućim ovako odličnim i edukativnim radionicama jer smo na ovoj puno toga vrijednog naučili.

Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestile učenice 7.a razreda, Ana Lučenčić i Petra Pavičić