Terenska nastava 3. razreda

Autor: Administrator , 13. 3. 2015.

Nedavno su naši učenici trećih razreda sa svojim učiteljicama Željkom Čokolić (3.a), Brigitom Korman (3.b) i Jelom Filakov – Bolšec (3.c) u sklopu terenske nastave obišli Višnjevac te učili o njegovoj povijesti i znamenitostima. Učenici su u sklopu terenske nastave posjetili višnjevačku crkvu Blažene Djevice Marije, ali i kapelicu sv. Marije koja je izgrađena davne 1860. godine. Šetajući Višnjevcem došetali su i do dvora Pejačević. Uz posjet dvoru učenici su naučili ponešto o grofovskoj obitelji Pejačević kao i to da je prvotno ime Višnjevca glasilo Adolfovac, prema grofu Adolfu Pejačeviću. Svoj su obilazak završili posjetom stadiona NK Višnjevac. Na stadionu su učenici kroz igru ponovili još malo poznavanje proljetnica , ali i svih ostalih biljaka i životinja koje obitavaju u našemu zavičaju. Vrativši se u školu, učenici su svoje dojmove i doživljaje iskazali literarnim i likovnim radovima, koji će im ostati za uspomenu na lijepo proveden dan u terenskoj nastavi.

Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvijestila Marija Klapka, knjižničarka