Obilježili smo Dan škole

Autor: Administrator , 1. 6. 2016.

Učenici i djelatnici osnovne škole Višnjevac u ponedjeljak 30.5. su proslavili Dan škole. Ove godine prema opće prihvaćenom i zanimljivom projektu „ Zdravo jedi, zlata vrijedi“. Naime, već nekoliko godina u sklopu raznih projekata školu posjećuju brojni stručnjaci koji učenicima drže zanimljiva predavanja na teme koje su učenici i nastavnici zajedno odabrali. Dan škole je ove godine zamišljen bez tradicionalnih priredbi, kojih je tijekom nastavne godine ionako bilo dosta kao, primjerice, za Božić te Valentinovo. Stoga je ove godine odlučeno da učenici poučnim radionicama svojim roditeljima pokažu što su radili tijekom cijele nastavne godine. Tim je povodu upriličen niz radionica koje su se odvijale po učionicama. Učenici prvih razreda pokazali su svojim roditeljima kako izraditi tortu od voća, sokove od agruma i kakav je to zdravi doručak. Drugi razredi su pravili i kušali „zdravi burek“ od integralnih kora zajedno s roditeljima, pretraživali recepte i jela od zdravih namirnica. Učenici trećih razreda pravili su smoothie, predstavljali plakate o zdravoj prehrani te izrađivali voće i povrće u tekućem dušiku. Četvrti razredi su odglumili igrokaz, predstavljali plakate o zdravoj prehrani i uživali zajedno s roditeljima u specijalitetima tate Đukića. Roditelji učenika petih razreda kušali su zdrav doručak i smoothie te organizirali druženje u prirodi. Šesti razredi su pripremali i degustirali zajedno s roditeljima zdravo pripremljenu hranu, smoothie, te su pokazali kako pripremiti zdravu hranu u prirodi. Osim toga, imali su goste izviđače iz  udruge „Slavonski hrast“ te palačinka bar za sve sladokusce i ljubitelje palačinki. Sedmi razredi su svojim roditeljima pripremali voćne salate od miješanog voća, napitke i slastice od meda i cimeta te zdrave kolače. Osim toga, imali su u gostima vegetarijance, dijabetičare i vegane. Učenici osmih razreda pokazali su roditeljima koje se sve blagodati kriju u orašastim plodovima, kako napraviti zdrave napitke i slastice od meda i cimeta te organizirali vožnju biciklima. U holu i hodnicima škole svi roditelji mogli su razgledati izložbu učeničkih radova na temu "Zdravo jedi, zlata vrijedi". Naši vrijedni učenici i nastavnici pokazali su i ove nastavne godine svu svoju maštovitost i kreativnost. Nakon radionica uputili smo se u Hrvatsko narodno kazalište na predstavu „Moje pjesme, moji snovi“ u kojoj glume naši učenici. Dan škole je uz druženje i smijeh brzo prošao.

Vesele trenutke obilježavanja Dana škole pogledajte na slikama na našoj Facebook stranici.