Skreni pozornost svojim vršnjacima na negativne učinke ovisnosti

Autor: Administrator , 1. 2. 2022.

28. siječnja 2022. godine u Gradskoj četvrti Novi grad u Osijeku otvorena je izložba pod nazivom "Skreni pozornost svojim vršnjacima na negativne učinke ovisnosti". Na izložbi su prikazani najbolji kratki filmovi, fotografije, crteži, slike i plakati koje su osmislili i izradili mladi od 15 do 19 godina.

Radovi mladih bili su usmjereni na borbu protiv ovisnosti, a nagrade su se dodijelile u nekoliko kategorija (filmovi, fotografije, plakati, crteži i slike) i na nekoliko razina (osnovna škola, srednja škola, fakultet). Najbolji mladi umjetnici i njihovi mentori bit će nagrađeni putovanjem u Mađarsku.

Izložba Skreni pozornost svojim vršnjacima na negativne učinke ovisnost rezultat je projekta Talk freely-Connect courageously-Prevent effectively – Slobodno govori–Hrabro se poveži –Učinkovito spriječi (kratica: BeDrugFree). Projekt je nastao u okviru programa Interreg – Program prekogranične suradnje Mađarska-Hrvatska, a vodi ga moto: Prekogranična suradnja – gdje rijeke spajaju, a ne razdvajaju.
Rezultati natječaja (prema ocjeni prosudbenog povjerenstva): Kategorije osnovnih škola (filmovi, plakati, crteži, slike):
Ana Puškadija, Tea Čalić (filmovi), OŠ Višnjevac, mentorica: Silvija Vukašinović, prof.
Ena Kolarik, Roko Mayer, Ema Pokorić, Gregor Đuras, Giancarla Cebić, jumbo plakat Zajedno smo bolji, OŠ Višnjevac, Višnjevac, mentorica: Silvija Vukašinović, prof.

Čestitamo nagrađenim učenicima kao i svim učenicima Izbornog predmeta Građanskog odgoja i obrazovanja 8.razreda na aktivnom  sudjelovanju u projektu!

Detaljnije o izložbi, fotografijama i objavi u medijima pogledajte na našoj školskoj FB stranici škole. Članak je objavljen i na Osijek031.

Izvijestila: nastavnica Silvija Vukašinović