Put u svemir

Autor: Administrator , 17. 5. 2022.

Učenici 1.b i 1. c razreda produženog boravka od 25.4. do 29.4.  putovali su u svemir i radili na super-tajnom svemirskom projektu. Kroz igru i različite aktivnosti učenici su učili o svemiru i planetima -  kreirali su vlastitu svemirsku posadu, smišljali i crtali što će nositi na put u svemir, učili su zanimljivosti o svakom planetu, u svemiru su se poigrali i naučenim iz matematike, osmišljavali su svemirske priče i igrokaze, igrali se Kuku olovkom koja im je otkrivala svemirske tajne, izrađivali su nove neobične planete od plastelina te svemirske rajfove za kosu. Zajedničkim su snagama uređivali i Sunčev sustav u kojem su trebali primijeniti i sve naučeno. Na kraju tjedna, fotografirali su se u svemirskom kutku i tako postali i pravi mali astronauti. Kako im je bilo možete pogledati na fotografijama – pod „više“.

U suradnji sa školskom knjižničarkom proveden je i likovni natječaj na temu „Put u svemir“. Zadatak je bio osmisliti neobičnu letjelicu kojom bi posada 1.b i 1.c produženog boravka otputovala u svemir ili izmisliti novi planet koji bi mogli posjetiti. Na likovni se natječaj prijavio izrazito velik broj djece te je žiri za izbor najuniverzalnijeg rada (učiteljice Petra Šimenić i Nataša Subašić te knjižničarka Marina Šimleša) imao jako težak zadatak. Od 50 prijavljenih radova izabrani su oni najmaštovitiji i najoriginalniji -  1. mjesto: Mate-planet – Lena Kupirović-Bašić 3.c, 2. mjesto – Marija Duspara 3.b, 3. mjesto – Adrian Mišev 1.b. Nagradu za najoriginalniju „Sladoled – letjelicu“ osvojila je Maša Bagarić- Žadanji, 2.a. Svi su vrijedni sudionici ovog likovnog natječaja bili nagrađeni svemirskim poslasticama, a u knjižnici se odvijala i prava likovna izložba svih prijavljenih radova.

Izvijestile: učiteljica produženog boravka Dora Fančović i knjižničarka Marina Šimleša