Terenska nastava u Krapinu i Oroslavje

Autor: Administrator , 20. 5. 2022.

Srijeda, 18.5.2022.,  predstavljala je za učenike šestih razreda naše škole jedan nov i poseban doživljaj. Učenici su u pratnji svojih razrednica Doroteje Vojedilov, Tanje Šustić, Natalije Krešo, te učitelja Mislava Zemljaka sudjelovali u terenskoj nastavi u Oroslavje i Krapinu. Unatoč hladnom i kišnom vremenu dan prije puta, ujutro nas je dočekalo sunce koje nas je pratilo tijekom cijelog dana.

Na put smo krenuli rano ujutro, no već nakon nekoliko minuta svi smo se razbudili u društvu dragih prijatelja i kolega. Naše prvo odredište bio je Park znanosti u Oroslavju gdje smo uz stručno vodstvo razgledali edukativne eksponate osmišljene s ciljem promocije znanja i znanosti te i sami sudjelovali u različitim eksperimentima. Zaključili smo da fizika ipak nije neshvatljiva, već izuzetno zanimljiva i izazovna znanost. Nakon Parka znanosti zaputili smo se prema Stubičkim Toplicama gdje smo se odmorili uz ukusan ručak.

Poslije ručka krenuli smo prema Krapini gdje smo u ranijim popodnevnim satima imali dogovoren posjet Muzeju krapinskih neandertalaca, a nakon kratkog filma koji nam je prikazao vrlo tešku svakodnevicu ovih davnih stanovnika Krapine, stručni vodič proveo nas je kroz bogatu i zanimljivu izložbu te odgovorio na sva naša pitanja. Nakon muzeja obišli smo i Špilju Hušnjakovo te vidjeli nalazište na kojem su pronađeni ostaci neandertalaca. Ostatak vremena prije polaska kući proveli smo u šetnji gradom, nakon koje smo krenuli prema Višnjevcu.

Zahvaljujući mnogobrojnim fotografijama, dugo ćemo se sjećati ovog predivnog dana i svih događaja koji su ga obogatili. Nadamo se da ćemo slično iskustvo ponoviti i dogodine.

Izvijestila Doroteja Vojedilov, razrednica 6.a