Zmajada

Autor: Administrator , 13. 6. 2022.

51. manifestacija Zmajevi nad gradom ove godine održana je 12. lipnja 2022. na Sportskom aerodromu Osijek-Čepin. Ovaj događaj organizirali su: Aeroklub Osijek i Zajednica tehničke kulture grada Osijeka, u suorganizaciji Moto kluba Osijek, a pod pokroviteljstvom Grada Osijeka.

Popratni program se sastojao od izložbi jedrilica, zrakoplova, motornih i bezmotornih zmajeva, zrakoplovni i raketni modelari, paraglajderi, skokovi padobranaca, te prezentacija ZTK Osijek i izložba motora i moto opreme kao i vožnja motorima Moto kluba Osijek.

Održana su natjecanja u tri kategorije: natjecanje u visini leta zmaja,  natjecanje s klizačima i natjecanje u kreativnosti izrade zmaja. U kategoriji natjecanja kreativnosti izrade zmaja LANA ŽERAVICA iz 5. A osvojila je 2. mjesto. Pravila za natjecanje kreativnosti izrade zmaja i estetski dojam su: zmajevi ne smiju biti kupljeni u trgovini, ocjenjuje se originalnost izgleda zmaja, kreacija i opći estetski dojam i natjecatelji sami ručno izrađuju zmajeve od različitih materijala. Čestitamo Lani na izvanrednom uspjehu.

Više sunca nego oblaka i taman dovoljno vjetra ovog nedjeljnog prijepodneva bili su savršena kombinacija za sve, zaista smo se zabavili i uživali u prigodnom i raznovrsnom programu.

Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici

Izvijestila: Jasna Gubo, prof.