Dani kruha

Autor: Administrator , 12. 10. 2022.

U srijedu, 12.listopada učenici prvih i trećih razreda obilježili su svečano Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dane kruha. Prigodni program u holu škole izveli su dramska skupina 3.b razreda, vjeroučiteljica Vesna Klir  sa djevojčicama 3.a razreda i učiteljica likovne kulture Silvija Vukašinović je uveličala svečanost sa djevojčicama odjevenim u narodnu nošnju. Trebao je biti i svećenik te posvetiti hranu ali se ispričao, imao je neodgodiv sastanak. Učenici su uživali u prigodnom programu te velikim pljeskom nagradili trud učenika koji su sudjelovali u programu. Nakon svečane i kratke priredbe otišli su u svoje učionice i blagovali ukusne i fine kolače i slasno pecivo.

Veliko hvala mamama, bakama, tatama i ostalim koji su svojim trudom i vrijednim rukama napravili ukusne i fine proizvode koje su djeca sa uživanjem degustirala.

Osim uživanja u hrani, djeca su osvijestila i važnost hrane, opasnost od gladi, pomoć gladnima. Vrlo mudro su iznosila svoja mišljenja. Uz nadu da neće više biti gladi u svijetu i zahvalni na hrani koju svakodnevno blagujemo uživajmo u danima kruha.

Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici, a recept za Produžene kiflice koje preporučaju učenici 2.a i 4.a kojih pohađaju produženi boravaka ovdje.

Izvijestila: Brigita Korman, učiteljica