Naš Ivan Bulić u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski u Zagrebu

Autor: Administrator , 9. 11. 2022.

Naš učenik Ivan Bulić, 12-godišnji dječački sopran, imao je u četvrtak, 27. listopada nesvakidašnji nastup u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu koja može primiti 1847 posjetitelja! Dječaku kristalnoga glasa povjeren je solistički nastup u čuvenom Requiemu francuskog skladatelja G. Fauréa (1845-1924), misi za mrtve na latinskom jeziku u sedam stavaka, pisanoj za soliste, mješoviti zbor, orkestar i orgulje. Nakon što je u svibnju položio audiciju za dječački sopran solo, Ivan Bulić marljivo se pripremao za nastup sa svojom profesoricom pjevanja Ivančicom Hinek te uistinu zablistao na 1. koncertu iz ciklusa Kanconijer, uz Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a, orguljaša Pavla Mašića, baritona Grgu Peroša i Komorni dječji zbor Glazbene škole Pavla Markovca iz Zagreba kojeg je uvježbao prof. Vinko Karmelić. Izvedbom je ravnao maestro Tomislav Fačini. Nastupu su prethodile dvije orkestralne probe na kojima su Ivanovo pjevanje s oduševljenjem i ogromnim spontanim pljeskom nagradili muzičari – članovi Zbora i Simfonijskog orkestra HRT-a te pjevači Komornog dječjeg zbora Glazbene škole Pavla Markovca. Tijekom boravka u Zagrebu Ivan je gostovao i u emisiji Dobro jutro, Hrvatska, otpjevavši (u 8:25 ujutro), uz klavirsku pratnju prof. Hinek, skladbu Ave Maria, Williama Gomeza te je potom, uz maestra Fačinija bio gost u studiju kako bi najavio koncert. Koncert je snimao HRT (snimka će biti uskoro emitirana na televiziji) i direktno prenosio 3. program Hrvatskoga radija. Čestitamo našem Ivanu i profesorici Hinek na velikom uspjehu! Na donjem linku možete pročitati i kratak osvrt na izvedbu koncerta sa portala Glazba.hr https://glazba.hr/vijesti/sve-vijesti/pocetak-sezone-ciklusa-kanconijer/. Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.