Posjetili smo TEHNICOOLUM 4. Sajam tehničke kulture i sajam strukovnih zanimanja

Autor: Administrator , 30. 11. 2022.

U prošli petak učenici naše škole su posjetili Tehnicoolum  4. Sajam tehničke kulture na Pampasu. Cilj ovog Sajma je poticanje interesa kod djece i mladih za bavljenje tehničkom kulturom i znanošću STEM područja. Učenici su sudjelovali na raznim radionicama: robotika, dronovi, izrada nakita i ukrasa, zrakoplovno modelarstvo, sastavljanje lego modela, izrada drvenih predmeta,3D olovke, maketarstvo, graviranje. Pogledali su izložbe 3D modeliranje i printanje, MB Robotika, modelarstvo, izradu svjetlećih bedževa, a posebno im je bio zanimljiv NogoBot. Učenike su na Sajam vodile Jasna Gubo, nastavnica tehničke kulture i knjižničarka Marina Šimleša.  Za kraj pročitajte nekoliko učeničkih dojmova, a fotografije pogledajte na Facebook stranici.

Na Sajmu tehničke kulture bila sam na radionici zrakoplovno modelarstvo na kojoj sam izradila avion, zatim sam bila na radionici izrade nakita i ukrasa te napravila patuljka. Bilo mi je lijepo i želim ići ponovno. Paola Prgomet (4.b )

Na Sajmu tehničke kulture bilo mi je super. Igrao sam NogoBot sa prijateljima iz razreda, uz pomoć robota vozio autić. Mate Boduljak (4.b).

Fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici

Izvijestila Marina Šimleša