Božićna priredba

Autor: Administrator , 23. 12. 2022.

U školi je ove godine održana prava božićna čarolija,  božićna priredba i prvi božićni sajam, koji su privukli velik broj posjetitelja. Školski hodnici, hol i učionice obučeni su u lijepo zimsko ruho te su tako stvorili pravi blagdanski ugođaj. Lijepo je prošetati školom i vidjeti prekrasne panoe, božićna drvca, lampice, kuglice, svjećice i snježne pahuljice. Svi ovi ukrasi imaju posebno značenje jer su stvoreni uz veliki rad naših učenika i djelatnika škole. Božićna čarolija je dosegnula svoj vrhunac na  priredbama koje su održane u srijedu i četvrtak. Duh Božića uvukao se u svaki kutak naše škole, među sve učenike, izvođače, nastavnike, roditelje, bake, djedove i drage nam goste škole.

U srijedu su započele priredbu Natali Balić i Lana Zec pjesmom White Christmas. Priredbu je u četvrtak započeo Ivan Bulić pjesmom Ave Maria. Naši Ivan Bulić i Natali Balić su nedavno osvojili prvo mjesto na državnom natjecanju komornih sastava u Jastrebarskom. Naši najmlađi, učenici 1.c razreda, izveli su nam dva igrokaza Kako dočekati Novu godinu i Poruka Djeda Božićnjaka. Zatim je nastupio zbor pjesmom Jer Božić je tu uz pratnju na znakovnom jeziku. Solistice su bile: Rita Vuksan, Iva Šišić, znakovni je pokazivala Katja Širić. Naš 2.b nam je odgovorio na važno pitanje: Tko je ukrao zimu? Novu iz snova su nam poželjeli zajedno zbor i ritmička skupina 3.a razreda. Solistice su bile: Nika Roso, Katja Širić i Nikolina Ćosić.

Pjesmu Vruća čokolada otpjevao je naš zbor, uz solistice Petru Romanjek, Klaru Badurinu, Iskru Benčić. Dramska skupina 3.b razreda izvela je lijepu obiteljsku priču Božić. Zbor i solistice Natali Kurtak  i Tena Klaić pozvale su Djeda Mraza u naš grad. Učenici 4.a razreda su oduševili sve maštovitim igrokazom kazalište sjena. Radost Božića u četvrtak dočarao nam je zbor pjesmom Bijeli Božić uz solistice Natali Kurtak, Anja Andraković, Tena Klaić i Lea Duspara. Priredbu je završila pjesmom Cimet i čaj uz solisticu Doru Pintarić i veliki zbor. Voditeljice su bile, naše učenice šestih razreda, Ana Lučenčić i Veronika Šuster. Učenike su za ovu priredbu pripremile i uvježbale nastavnice: Alma Mance, Franka Majer, Senka Lončar, Željka Čokolić, Brigita Korman, Nataša Subašić i vjeroučiteljica Vesna Klir. Za izgled pozornice pobrinula se nastavnica Silvija Vukašinović, priredbu je fotografirao nastavnik Mislav Zemljak.

Ozarena i nasmijana dječja lica, kao i lica posjetitelja najveće su priznanje i poklon svim našim izvođačima i učiteljicama.

Dragi naši učenici, roditelji i prijatelji škole svima vama i vašim obiteljima blagoslovljen Božić i sretnu Novu godinu žele svi djelatnici Škole.

Fotografije pogledajte na Facebook stranici naše škole.

Izvijestila Marina Šimleša, knjižničarka