Svečano obilježena 75. obljetnica škole u Višnjevcu

Autor: Administrator , 26. 5. 2023.

U petak, 26. svibnja 2023., obilježili smo Dan škole -  veliku obljetnicu 75 godina školstva u Višnjevcu. Kako i dolikuje tako svečanom i posebnom danu, svi su se uključili u njegovo obilježavanje. Učenici i nastavnici vrijedno su se pripremali kako bi svoje aktivnosti predstavili na najljepši način. Program proslave započeli smo u ožujku sadnjom višnjika u kojem su sudjelovali svi razredi, a naš domar Stjepan Koški, nas je naučio kako se brinuti za sadnice. Zatim smo svi zajedno izradili našu vremensku kapsulu koju su napravili domari Andrija Lubina i Domagoj Vidaković, nju ćemo čuvati i otvoriti za deset godina. Priredbu smo započeli pjesmom Hvala za sve note u izvedbi solistica Lane Zec (8.c) i Petre Romanjek (2.b), školskog zbora i učenika 3.a razreda koji pohađaju nastavu znakovnog jezika. Učenike su uvježbale nastavnica Alma Mance i vjeroučiteljica Vesna Klir. Naši vrijedni i kreativni učenici Filip Boban (3.a), Nikolina Ćosić (3.a), Dora Pintarić (5.a), Izabela Bilić (5.a), Ana Lučenčić (6.a),Petra Pavičić (6.a), Veronika Šuster (6.a), Luka Čavar (6.a), Andrea Prgomet (6.a), Dorian Đukić (6.a), Adrian Kos (6.c), Nina Kordić (6.c), Petra Horvat (6.c), Iva Čizmešija (8.c) uz podršku školskog zbora i ritmičke skupine 3.a razreda su divno pripremili mjuzikl Pepeljuga (poveznica). Prepuna škola posjetitelja uživala je u pjesmama i mjuziklu za kojeg su se učenici zajedno sa svojim nastavnicama Almom Mance, Tihanom Karikom i Željkom Čokolić pripremali mjesecima. Osim mjuzikla gosti su pogledali izložbu likovnih učeničkih radova i starih školskih predmeta: klupa, torbi, lektira i udžbenika koju su priredile nastavnice Jasna Dorić i Silvija Vukašinović.

Želja nam je bila dostojno obilježiti ovih 75. godina pa smo snimili novi spot za našu himnu škole. Novi spot možete pogledati na našoj You tube stranici škole (poveznica). Spot je snimio Andrej Dorić. Također je uz pomoć podataka iz starih školskih spomenica napisana monografija  i snimljen video u kojima smo se prisjetili mnogih generacija učenika i učitelja koji su učili i radili u škole, veselih priredbi, putovanja te dobrih rezultata koje smo kroz godine ostvarili bilo u znanju, sportu ili likovnim radovima. Video pogledajte na našoj You tube stranici (poveznica). Monografiju pročitajte na internetskoj stranici škole (poveznica). Monografiju i video su izradile učiteljica Petra Šimenić i knjižničarka Marina Šimleša. Današnje fotografije i video našeg mjuzikla Pepeljuga možete pogledati na našoj Facebook stranici (poveznica), a snimili su ih nastavnici Pavle Sivec i Mislav Zemljak. Cjelokupni program obilježavanja Dana škole protekao je u svečanom i zabavnom tonu. Draga Školo, želimo ti sretan rođendan!