ZMAJADA – prvo i drugo mjesto

Autor: Administrator , 26. 10. 2023.

52. Zmajevi nad gradom održani su u nedjelju 22.10.2023. s početkom u 8:30 na Sportskom aerodromu Osijek – Čepin. Organizatori manifestacije su Aeroklub Osijek, Zajednica tehničke kulture grada Osijeka, suorganizator je Moto klub Osijek, dok je pokrovitelj Grad Osijek.

Zmajeve su nam podijelili na prostoru aerodroma prilikom ulaska na Zmajadu. Poslužilo nas je i vrijeme, bilo je sunčano i toplo uz dovoljno vjetra. Idealno vrijeme išlo nam je na ruku i zabavili smo se puštanjem zmajeva visoko u zrak. Uživali smo i u popratnom programu Aerokluba Osijek koji uključuje izložbu jedrilica, zrakoplova, motornih i bezmotornih zmajeva, zrakoplovne i raketne modelare, paraglajdere, izložbu motora i moto opreme te vožnju motorima Moto kluba Osijek.

Održana su natjecanja s raketama i klizačima, kreativnosti izrade zmaja i natjecanje u visini leta zmaja. U kategoriji natjecanja s raketama prvo mjesto osvojio je ZVONIMIR RAVLIĆ iz 6.a i drugo mjesto u istoj kategoriji osvojio je STIPE VRANJEŠ također iz 6.a. Čestitamo Zvonimiru i Stipi na izvanrednom uspjehu.

Nekoliko fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici                                                                                                                         Izvijestila: Jasna Gubo, prof.